| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa consider o problema urmatorul lucru? Este in legatura cu erectia. Cu totii stim ca in general prima erectie o avem dimineata, iar peste zi in caz ca ne uitam la o femeie dezbracata, frumoasa-eleganta, daca urmarim un film unde vedem un act sexual unde se face sex, daca ne gândim la ceva sau chiar in cazul in care avem prietena, facem dragoste. In cazul meu (nu am prietena), am erectii dimineata sau când vizionez un filmulet porno sau ma gândesc la ceva erotic cateodata. Imi pun aceasta problema, nu stiu daca ar trebui, ar trebui sa am erectii si daca vad o fata frumoasa pe strada sau daca imi place, ma gândesc la cineva...?

O zi buna!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Instalarea si mentinerea in erectie a penisului, depinde de gradul de excitabilitate si emotivitate a fiecarui individ in parte.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio regulă în treaba asta. Să nu uităm că este un act reflex, până la urmă. Iar declanșarea acelui reflex, precum și intensitatea manifestării sale diferă de la persoană la persoană.

| Emilian65 a răspuns:

Un tanar normal sexual, are erectii in toate situatiile prezentate de tine. Deci ce se intampla cu tine este absolut normal.

| OldSoul a răspuns:

Nu e nici normal nici anormal sa ai erectie cand vezi o fata care-ti place pe strada.
Asta difera de la persoana la persoana.