| kevinnn19 a întrebat:

Salut as avea nevoie de ceva sfaturi si cat se poate de repede.Sunt cu o fata de 1 luna si o sapt si eu o iubesc mult ma implic foarte mult, ea parca se implica mai putin.Relatia a avansat foarte repede, i-am cunoscut parintii in prima saptamana.Acum pe ea a chemat-o la un majorat si eu sunt destul de gelos pentru ca e foarte frumoasa plus ca se tot dau unii baieti la ea, nu cred ca vrea sa merg cu ea pentru ca a zis ceva de genu "ca are rost sa vii si tu, nu stiu ce sa zic". ceva sfaturi cat se poate repede ca numai la asta ma gandesc(ea are 17 ani, eu 20). multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vei avea de fiecare data aceleasi probleme si vor fi multe, pentru ca anul asta ea va merge la foarte multe petreceri, majoritatea colegilor si prietenilor ei, chiar si ea, implinesc anul asta 18 ani!
Asa ca,sau mergi cu ea,sau accepti sa mearga singura,la asta va trebui sa ajungeti la un consens.
Si vazandu-ti disperarea,ma intreb de ce esti atat de lipsit de incredere in ea si atat de nelinistit!
Nu realizezi ca fata ta draga era singura inainte sa te cunoasca pe tine si a acceptat relatia cu tine pentru ca a dorit,i-ai placut mult si a nu a obligat-o nimeni?
Ea,singura si libera, te-a preferat pe tine, pe nimeni altcineva!
Tu de ce vrei sa te tranformi in paznic si bodyguard al ei?
Daca ea considera nepotrivita prezenta ta la majoratul respectiv, ii vei respecta dorinta si vei inceta cu geloziile si nelinistile absurde, pentru ca asta ar fi unul din cele mai bune motive sa ramai fara ea!
Nu-i ingradi libertatea si nu demonstra ca nu-ti merita increderea.Gelozia nu e o dovada de dragoste,ci de egoism feroce!
Calmeaza-te si scoate-ti din minte scenariile de cosmar,nu cred ca fata ti-a dat vreun motiv sa o jignesti gandind despre ea in felul asta.
Te-ai entuziasmat cam repede in ce o priveste si din cauza asta risti sa pierzi,poate ca ei nu-i plac asemenea desfasurari rapide de relatie,las-o sa inteleaga ce vrea,fii mai indiferent (aparent) si vei inteleg singur daca ea se implica sau nu!
Deocamdata, insa, las-o sa faca ce si cum doreste, cat timp e corecta in relatia cu tine, nu are rost sa iti umpli mintea si sufletul cu ganduri negre!
E singurul sfat pe care ti-l pot da.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca esti orb si nu vezi realitatea

| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate.

| ywar a răspuns:

Pai, ti-a servit-o ca la carte, la coltul terenului. Are rost sa-ti transporti fizicul cand are baieti adevarati acolo? Uite, e unu' pe aici pe site care o are de 20... inteligenta!, ce credeai? - fugi cu el, la majorat! Ti le rezolva, de numa, numa. happy

| Danysan a răspuns:

Te implici prea rapid in relatie si asta nu e un defect dar poate ea nu gandeste la fel.Sa luam un exemplu :Spune-i iubitei tale dupa o luna ca o iubesti.Sti ce va zice? Te va privii cu oarecare reticenta pentru ca femeile au nevoie de mai mult timp pentru a se convinge ca le iubesti cu adevarat.Pe de alta parte nelinistestea ta ca merge ea la nu stiu ce petreceri e cam dusa la extrem. Tine cont de ce a spus Greece! Fata asta te-a ales pe tine chiar daca e asa de frumoasa si atunci de ce sa te mai agiti? Stai calm pentru ca daca vrea sa te insele o va face si cu tine de mana.Important e sa incepi sa ai incredere in ea. Relatia e Incredere si comunicare mestere!

| NameHarris a răspuns:

Pai are rost sa mergi si tu sunt destui baieti acololaughing

Răspuns utilizator avertizat