| kevinnn19 a întrebat:

as avea nevoie de ceva sfaturi urgent pentru ca numai la asta ma gandesc. Sunt cu o fata de 1 luna si o sapt si eu o iubesc mult ma implic foarte mult, ea parca se implica mai putin.Relatia a avansat foarte repede, i-am cunoscut parintii in prima saptamana.Acum pe ea a chemat-o la un majorat si eu sunt destul de gelos pentru ca e foarte frumoasa plus ca se tot dau unii baieti la ea, nu cred ca vrea sa merg cu ea pentru ca a zis ceva de genu "ca are rost sa vii si tu, nu stiu ce sa zic". Ceva sfaturi cat se poate repede ca numai la asta ma gandesc(ea are 17 ani, eu 20). multumesc anticipat,

4 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

Daca simti ceva pentru ea atunci spune-i! Mult noroc!

| GreenBubble a răspuns:

Din cate am observat multe dintre fete sunt ceva mai indiferente la inceput, incearca sa nu se implice foarte tare din prima pentru ca vrea sa-si dea ceva timp sa te cunosca, sa fie sigura ca merita.Normal dupa perioada asta, de "indiferenta" vine o perioada in care merge totul ok, numai lapte si miere, pana se plictiseste el si se rupe filmul...
Asta e tiparul obisnuit dar daca stii cum sa gestionezi situatia lucrurile ar putea sa mearga bine totusi.Chiar daca esti gelos incearca sa n-o sufoci, si sa nu o stresezi foarte tare pentru ca o sa dispara cat ai clipi.Nici sa fi si tu prea indiferent nu e ok pentru ca asta o sa o faca sa se raceasca si mai mult dar depinde tostusi si de caracterul el, si de cat de mult o enerveaza persoanele inistentelaughing. Cred ca putina insistenta din partea ta n-ar strica, i-ar arata ca iti pasa, desi poate o va enerva, doar sa ai grija sa nu depasesti limita big grin.
Daca nu vrea sa mergi cu ea la majorat, unde normal vor fi si baieti, probabil ca ii place postura asta in care "unii baieti se dau la ea" si inca nu e convinsa 100% de relatia cu tine, altfel n-are cum sa zica"nu are rost sa vi cu mine" asta e ceva gen :"ce rost are sa ne distram impreuna cand ma pot distra doar eu, cum vreau eu".
Deci fi insitent dar nu foarte, daca nu merge asa treci la indiferenta, unda din cele 2 variante trebuie sa mearga big grin.
Probabil daca mai continui sa scriu n-o sa mai ai rabdare sa si citesti raspunsullaughing)).

Take care!(^_^)

Răspuns utilizator avertizat
| Julliejulia21 a răspuns:

Zici ca are 17 ani,nu? Mai ai nevoie de sfaturi? Varsta ei spune totul,tinand cont ca ea nu se implica in "relatie", e clar ca nu se gandeste la ceea ce gandesti tu, adica nu atat de departe.E tanara, cum ai spus-o si tu frumoasa, curtata...si cel mai important necoapta la minte. Nu zic ca nu ar tine la tine, de iubit nu pot vorbi pentru ca e prea mult spus din nou tinand cont ca a refuzat sa o insotesti ca partener la acel majorat. Deschide ochii mai bine, priveste realitatea cu ochii deschisi, nu cu ei inchisi fiindca stand asa vei visa si ramai cu visul. Bafta!