| Anonim4653242 a întrebat:

As avea si eu nevoie de un sfat. De ce tot ma suna fostul meu si imi spune ca ma iubeste si ca ii e dor de mine si sa vorbim? Ma intreaba daca il mai iubesc de fiecare data. Imi spune ca noi vom fi impreuna neaparat, ca el vrea sa ramana cu mine, dar parca mi se pare asa ca o zice cu un ton obsesiv. Incearca sa ma faca geloasa, spunandu-mi de alte fete cum il doresc si ca el tot doar la mine se gandeste si cica sa ma lupt pentru inima lui. Eu sincer nu stiu ce mai simt pentru el. Ne-am inteles bine la inceput, dar dupa am vazut ca ma ignora, desi tot imi spunea ca ma iubeste. A fost ranit in trecut si mie mi se pare ca el cauta validare din partea altor fete, dar nu stiu daca o facea fiindca el mereu spunea ca eu nu-l vreau si mereu incercam sa-i explic ca nu e asa. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu il mai vrei, ignora-l

| Nemessys a răspuns:

Este fostul cu un motiv, iar acel motiv nu se rezolva asa ușor.

Ce părere am eu? Ca este un cățeluș neasumat care sta după curul unei fete și încearcă sa o recucerească cu diferite vrăjeli. Omul la disperare este in stare sa zică orice numai ca să ii iasă planul CHIAR DACĂ ACEL LUCRU NU ESTE ADEVĂRAT.winking

Eu în locul tău i-as da jet fara discuții și l as bloca ca să nu mă mai streseze la cap happy

| MValentin a răspuns:

Daca deja incepe sa fie asa impusliv si asa de disperat fara sa iti faca placere cand iti da mesaj...
Mult mai mult te-ar câștiga din parerea mea daca ar fi fost genul liniștit ce la despărțire sa iti fi spus ca inca te iubește si iti dorește sa fi bine sa ai grija de tine si etc sa lase de înțeles daca ai reveni el te primeste oricand... oamenii sunt ciudați uneori si nu e bine sa ii lasi sa faca anumite lucruri discuta cu el si daca nu simti ceva pentru el poate încearcă sa mai vorbiți si daca tot nu si nu iti câștiga încrederea si valoarea... i-o spui frumos pentru ultima data si gata.

| Stegman a răspuns:

E obsedat de tine. Trebuie sa fugi de oameni dinastia. Sunt periculosi.