| olimpia_2275 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine putin.maine seara ma intalnesc cu prietenu si mergem la discoteca ca in fiecare weekend si dupa ce plecam de la discoteca vrea sa raman la el, dar problema este cum sa ii zic eu lu maicamea ca raman la el.il inteleg pe el ca vrea sa fim cat mai mult timp impreuna dar as vrea sa am o discutie cu el pe tema asta si nu stiu cum sa ii spun.mai ales ca parintii mei nu prea ma lasa sa fac orice vreau eu chiar daca sunt majora imi poarta de grija cand plec de acasa si ma suna intr-una.pana acum nu ne-am certat nicidata de cand suntem impreuna, ne intelegem foarte bine, ne completam unu pe celalat de fiecare data cand avem probleme dar acum imi este putin teama ca nu stiu cum sa ii spun ca sa ma inteleaga ca nu pot sa raman la el de fiecare data cand vrem noi.Va rog sa-mi da-ti cateva sfaturi.

3 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Mergeti impreuna la parintii tai si discutati cu ei. La urma urmei, esti majora si e normal sa ai o viata sexuala activa, si sa iti doresti mai multa apropiere cu partenerul tau. Parintii tai o sa inteleaga.

| dodobymy a răspuns:

De cat timp esti cu el? Daca ai peste un an incearca sa-i explici mamei ta ca nu mai esti fetita si poti sa-ti porti si tu de grija ca odata si odata tot o sa te duci la un baiat si ai sa dormi cu el, si ca e mai bine cu un baiat care esti de o perioada lunga de timp daca relatia voastra dureaza sub un an ma indoiesc ca o sa fie mama ta de acord cu dormitu la el cat despre tema sa discuti cu el ii explici de parinti tai si daca el te iubeste va intelege si va asteptawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui simplu ca vrei sa vorbesti cu ai tai sa vezi ce spun si ei, daca va intelegeti atat de bine o sa inteleaga si chestia asta