| andreipopescuioangg a întrebat:

As vrea sa va intreb daca e bine sa ii scriu ceea ce simt unei fete pe fb iar mesajul sa fie mai poetic si mai romantic sau fata in fata spunîndui doar faptul ca o plac si ca vreau sa fim in preuna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi depinde, cum te simți mai bine? Ai mai mari șanse să fi respins, dacă de exemplu încerci să îi zici în față, dacă ești timid. Mai apoi uite un pont, nu îi zi simți pentru că nu vrei să o d-ai în bară, din prima fie că vă știți de ceva timp, fie că nu vă cunoașțenți așa nu fi chiar așa direct, adică sfatul meu e să îi ceri o întâlnire, să vezi cum reacționează în preajma ta. Cel mai important fi încrezător și plin de speranță, adică nu te stânjeni să vorbești. Dacă aveți hobbi-uri sau altceva un comun e bun punct de pornire. Dacă vă știți destul de bine deja comunicare e ușoară, dar tot nu e prudent să îi zici așa direct. Adică imagineazăți că vine o tipă la tine și te i-a prin surprindere și îți mărturisește dragostea, tu poate nu simți același lucru și ești stânjenit și efect și cel care își recită "amorul" va fi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu as alege varianta intalnirii pe viu, adica fata in fata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca consideri ca esti in stare atunci cea mai indicata forma de a cunoste sau cuceri o fata este "confruntarea " fata in fata. Poti incerca sa procedezi astfel deoarece doar asa poti sa vezi modul in care reactioneaza, si de asemenea raspunsul primit nu poate fi evaziv sau ambiguu. Curaj!

| OldSoul a răspuns:

Depinde de ce varsta are ea.
Daca are peste 14 ani, mai bine ii spui in fata si la subiect, daca are pana in 14 ani probabil ar da mai bine poezia.

| WaterDrop a răspuns:

Daca este din alt oras/tara poate.Desi alege telefonul.

Daca sunteti din acelasi oras spune`i fata in fata si nu in alt mod.Mult mai mari sansele in acest fel.