| Happciu a întrebat:

Salut/Buna!
Sunt un baiat foarte timid, mai ales cand vine vorba de o realatie, prietena mea este si ea foarte timida. Suntem in aceeasi clasa, dar nu prea ne bagam in seama la scoala, iar daca merg la ea/vine la mine nu gasim un subiect de discutie, in plus majoritatea colegilor ne tot imping de la spate spunand "sarut'o" "imbratiseaz'o" etc. Acum nu stiu ce sa fac, sa imi iau inima in dinti si sa o sarut, ca relatia sa inainteze si sa nu par un fatalau in fata colegilor? sau sa fac ceea ce cred eu si sa astept cel mai potrivit moment?

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Daca e sa o saruti, nu o face pentru ca asa spun colegii, fa-o cand simti tu ca iti doresti. Iti indic sa nu-i dai primul sarut de fata cu colegii, poate fi stanjenitor, poti fi usor stangaci, nu le da motive sa rada de voi, e un moment al vostru, nu al lor! Apoi, dupa ce treci de acest prim sarut, poti sa o saruti si in clasa dar e aiurea sa fie la indicatia colegilor, vrei sa le dovedesti ceva?

5 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Lasa nene timiditatea asta... fa pasul asta ca numai asa poti invinge timiditatea. Si cand va plictsiti, nu stiu, jucati un joc comentati despre ceialti. Hai fara fricaca daca zici ca e deja cu tine n-ai ce pati, ps incerca macar pana va obisnuiti cu sarutarile faceti-o intr-un spatiu privat sa nu fiti vazuti de alltii ca altfel poate va scade curajul. Bafta

| Ionica9119 a răspuns:

Avand in vedere ca si ea e timida, lasa'i pe colegi sa spuna ce vor. Tu fa ce stii si ce simti!
Bafta prietene!

| HotDark a răspuns:

Salut parerea mea e sa iti iei inima in dinti si sa o saruti ce e asa greu?, ca relatia sa poata inaintawinking

| Ciufulituuu a răspuns:

Cum crezi tu. daca nu ii oferi un pic de dragoste se va satura de tine asa ca sarut-o cat mai devreme

| Ciufulituuu a răspuns:

Pai frate cu o fata nu trebuie sa fi timid fetelor nu le prea place asta stiu cu e si eu am trecut prin asta prima data e mai greu dar dupa aia nu mai ai probleme nu stiu cheamo la tine dupa scoala daca accepta mergeti la tine si o ti de mana o inbratisazi si dupa aia o sarutzi GOOD LUCK