| Zeddd a întrebat:

Salut/buna tuturor.
Sincer nu stiu ce sa mai fac,parca toate merg din ce in ce mai rau. Dintr-un baiat caruia parca ii ieseau mai toate,aveam multi prieteni, fetele ma placeau desi ma purtam ca un copil iar cu parintii nu aveam probleme.De doi ani incoace sunt trist mai mereu,se mai intampla sa imi mai gasesc cate o fata pe care sa o plac,vorbesc cu ea cateva luni,ne inteleg bine dar cand incerc sa ii dau de inteles ca o plac si vreau sa fim impreuna, parca lucrurile nu mai sunt roz.Nu stiu ce se intampla,m-am saturat ca mama sa imi tot interzica sa ies in oras cu prietenii(banuiesc ca asta ar fi un motiv pentru care nu ma mai inteleg asa de bine cu fetele si prietenii,faptul ca nu prea pot petrece timpul cu ei).Nu stiu de ce am senzatia ca eu din prezent sunt mai bun decat cel din trecut,m-am maturizat,arat mai bine(dupa mine,nu mai am fata aia de copil),e drept ca mai am cateva cosuri dar totusi, parca totul e pe dos.Imi vine sa ma apuc sa fumez sa incerc sa uit de toate problemele si stiu ca nu e bine,imi vine sa ma sinucid dar nu am curaj,vreau sa fug de acasa dar tot acasa o sa ajungstraight face.Pur si simplu nu inteleg cu ce gresesc, am 15 ani,la varsta asta ar trebui sa ies cu lumea,sa vorbesc cu ea, dar eu pe zi ce trece sunt tot mai izolat.Am cateva luni de cand vorbesc cu o fata pe care o plac,recunosc, m-am grabit la inceput cand i-am zis ca o plac dupa 2-3 saptamani si am intrebat-o daca vreau sa fim impreuna, ea refuzandu-ma.Relatia noastra a decurs foarte bine,nu ne-am certat niciodata,uneori vorbesc cu ea despre ce mi se intampla si parca imi e frica sa ii zic ca imi place de ea sa nu ma refuze iarasi. Teama cea mai mare a mea este de a nu fi refuzat din nou.
Ajutati-ma va rog, poate va dati voi seama un gresesc.

5 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Tu nu gresesti nicaieri tu doar esti mai izolat datorita parintilor. Asta tia schimbat atitudinea. Iar fata mai laso un pic mai vb cu eavuna doua si zi si tu ca o placi de dragobete si poti sa te duci si cu un cadou la ea. Bafta

| neutrino a răspuns:

Teama ta este intemeiata. Asteapta pana-ti limpezesti gandurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti adolescent, iesi din copilarie si intri in ceia ce se spune ca ar fi inceputul drumului catre maturitate.esti,nesigur,timorat,nehotarat,controversat si bulversat de schimbarile care au loc in trupul si mintea ta.trebuie sa te analizezi, sa corectezi sa constientizezi adultul care vrei sa devii, si sa faci totul pentru a deveni acel adult. sfatul meu? esti un om intre oameni, esti la fel de deosebit cum e fiecare, esti unic si asa vei fi mereu.lucreaza la fizic si psihic, informandu-te despre perioada respectiva si problemele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate roata se intoarce.

Aleasa inimi tale e pusa deoparte nu trebuie sa-ti faci griji. Cat despre pariniti impuneti punctul de vedere ca doar esti baiat nu c***t.

| xUnderground a răspuns:

Nu gresesti cu nimic happy. Psihlogii spun ca in perioada de maturizare,, individul" are o senzatie de singuratate, ca e ignorat. Continua sa fii tu si o sa vezi ca vei trece peste toate.