| Jacatore a întrebat:

Salut ce inseamna lichidul de lubrifiere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul de lubrifiere este produs de niste glande specializate care sunt situate in mucoasa existenta pe peretele vaginului si incepe sa apara/sa fie produs in timpul excitarii femeii cat si pe parcursul sexului. Are rolul de a umezi vaginul precum si de a facilita si de a usura miscarea de du-te vino a penisului in vagin. In cazul in care cantitatea de lichid de lubrifiere produs in mod natural de catre glandele secretoare este cantitativ insuficienta, atunci se apeleaza la o lubrifiere suplimentara a vaginului care se poate realiza ori folosind saliva/scuipatul din gura, sau prin folosirea unor lubrifianti produsi indistrial, cumparati din comert sau sexshop. big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pe scurt
.Un lichid produs de vaginul unei fete..atunci cand e excitata cand face preludiu cu partenerul care ajuta pentru a face penetrarea mai placuta si usoara

| Quassaar a răspuns:

Te referi la cel natural pe care îl secretă orice om, sau cel din magazine?

| alexwahl a răspuns:

Cu el ungi lemnul ca sa intre mai bine in soba.

| Ether a răspuns:

Daca te referi la acela pe care il secreta femeile, este vorba de lichidul secretat de femei pentru vagin in timpul unui act sexual sau in perioadele de excitare. Pur si simplu se uda. happy mai pe intelesul tuturor.