| superrgirl a întrebat:

Salut.Cum credeti s-ar putea indragosti un baiat de vreo 19 ani de o fetita de vreo 12, dar ea arata ca si cum ar fi mai mare? Dau fundita daca spuneti si de ce poate(nu poate)sa se intimple in asa mod.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, se spune ca nu conteaza varsta cand e vorba de iubire, eu cred ca e posibil ca un baiat de 19 ani sa se indragosteasca de o fata mai micuta, doar ca...totusi,o fetita de 12 ani, desi poate parea mai matura atat fizic cat si psihic, e inca un copil, el e deja matur, major, e un barbat in toata firea.Problema se pune altfel.Nu e vorba ca nu poate iubi o fata de 12 ani, se poate si asa ceva, dar unu de 19 ani are alte cerinte si o gandire foarte diferita de cea a unei fete de vreo 12 ani.De exemplu un baiat de 19 ani nu mai e un copil si poate o fata de 12 ani nu ii poate da ceea ce are el nevoie in relatie, pentru.ca ea trebuie sa mai creasca sa fie pregatita si sunt multi din pacate care profita de naivitatea fetitelor de 12-13 ani, nu se gandesc ca le pot distruge viitorul. Una e cand ea are 18 sa zicem si el 25, e alta treaba.

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În ziua de astăzi băieţii vor ceva. Sper că ţi-ai dat seama despre ce este vorba. Dacă fata este destul de dezvoltată şi arată ca una de 14-16 merge. Experienţe noi.Ar mai exista o variantă în care nu prea cred. S-a îndrăgostit de gingăşia, drăgălăşenia, inocenţa ei; s-a săturat să folosească fetele ca pe nişte obiecte sexuale.

pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

@Pedala,
Mai încet cu jignirile căci nu mă cunoşti personal ca să mă numeşti ipocrită. Dacă nu eşti de acord cu părerea mea, sau nu îţi convine ceva, contrazice-mă printr-un mod mai civilizat. Dar ţie iţi cer cam mult. Concluzia am tras-o din răspunsurile pe care le dai. Îmi pare rău că nu ştii să interpretezi răspunsul meu.
"Să mori tu!" tipic persoanelor inculte, care nu găsesc un mod mai bun de a se elibera de stările nervoase.

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Asta nu este iubire adevarata, este vorba doar de atractie fizica. Fata nici nu si-a stabilit identitatea, inca nu este o persoana matura care sa stie ce vrea de la viata si cum sa se descurce in viata, daramite sa se incurce intr-o relatie amoroasa. Diferenta de 7 ani nu este mare, dar merge numai dupa ce fata ar fi pe la 17-18 ani, in orice caz nu mai jos de 15.

| Pedala a răspuns:

@ erotique..."In ziua de azi baietii vor ceva" - sa mori tu! ipocrito!

Ar putea sa se indragosteasca daca el este un idiot, cu probleme mentale care vrea neaparat puscarie, iar ea, la randul ei o imbecila naiva, care corect spus, DOAR arata ca si cum ar fi mai mare.

| cal3star a răspuns:

Sincer suna a "pedofilie". Ce se intampla nu ai sanse la o fata mai mare? Cauta fete peste 15-16 ani, alea sub 14, nici PUPIC nu vor. Probabil asta cauti la ea, crezi ca e micuta si nu stie, dar crede-ma ca si fetele mici cunosc astfel de lucruri in ziua de azi. E mai usor de manipulat o fata mare decat una mai mica. Dar incearca sa iubesti nu tine totul de SEX