| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca e in perioada fertilă si facem sex protezat exista riscul de a ramane însărcinată?
P.s. nu ejaculez in ea chiar daca am prezervativul.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Esti in zona sigura.
Distractie placuta happy

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat folositi intotdeauna prezervativ, pus dinainte de a-l introduce in vagin, nu sunt riscuri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta exacta, precisa dar mai ales corecta trebuie sa stii ca rezervativul a fost inventat inca din antichitate, avand rolul si scopul de a permite sa fie intretinute contacte sexuale in fiecare zi a ciclului menstrual, adica si in perioada fertila. Folosirea prezervativului in afara rolului de a impiedica formarea sarcinii mai ofera si protectia contra transmiterii bolilor venerice (a BTS-urilor). Si de asemenea este produs si comercializat pentru a fi folosit de catre barbati exact cu scopul de a le oferi posibilitatea sa ejaculeze sperma inainte de terminarea actul sexual, adica inca in timpul sexul, fiindca dupa ejacularea spermei in prezervativ barbatii pot sa penetreze vaginul partenerei in continuare pana in momentul in care erectia scade intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. Este foarte important ca marimea prezervativului ales, folosit sa fie cel potrivit grosimii penisului, fiindca doar in acest caz prezervativul va ramane intreg/intact si bine fixat pana la terminarea sexului si astfel formarea sarcinii sa devina complet IMPOSIBILA. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, daca prezervativul are marimea potrivita, va ramane in continuare bine fixat pe penis, nu se va misca sau aluneca de pe acesta, astfel ca sperma ejaculata in ea, nu se va scurge afara pe sub inel, astfel ca dispare posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata nu este pericol de sarcina. Continua sa faci sex protejat. In acest mod eviti situatia a o lasa gravida.

| Goete a răspuns:

Sex protezat, presupun ca e cu o proteza... deci daca nu faci sex cu penisul, cu proteza poti sa fi linistit, nu ramane insarcinata (de la tine)

| Jay1 a răspuns:

Nimic fără grijă.
Baftă!

| eugeniu2020 a răspuns:

E sigura perioada, nici o grija!

| YzzoVlădoi a răspuns:

Da e bine sa faci sex dar nu sa sugi p... In timp de iarna