| alin221122 a întrebat:

De vreo 3 ani am si eu o problema si tot caut un raspuns. Vreau sa spun ca indiferent ca ma uit la un film porno sau cand sunt cu partenera si ma excit tare am scurgeri (imi curge putin lichid in timpul actului) pana a ma termina (ejacula). tot timpul am facut-o cu prezervativ pentru ca mi-a fost frica sa nu ramana gravida. Nu e vorba de durata actului sexual ca este scurt nu am probleme sa ma termin repede. Ce problema sexuala este cum pot sa scap de ea. Poate sa ramana gravida de la scurgeri?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca poate ramane gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Acel lichid se numeste lichid preejaculator sau prespermatic si e perfect normal. Este lubrifiantul tau natural. Acel lichid poate contine spermatozoizi, deci fata poate ramane gravida de la el.

| alin221122 explică (pentru SkyPilot):

Mersi mult pentru raspuns big grin si ai idee cum poti scapa? sa nu mai ai pana nu ejaculezi?

| GgAnett a răspuns:

Nu poate ramane fata gravida de la la lichidul preejaculator. Sperma intra cu jet in vagin, nu-i mai invatati prostii pe copiii asta ca de aia pun tot felul de intrebari stupide pe internet si nu au habar de lume. Lichidul ala e lubrifiant, simplu ca la femei. chiar si daca contine spermatozoizi nu are cum sa ramana fata gravida fiindca sperma intra cu jet in vagin si-si face drum spre ovare pentru a le fecunda si de acolo pana a intra la ovare e cale lunga. Si pe langa faptul c am fost informata de un medic, vorbesc si din experienta fiindca am o relatie de 3 ani unde fac sex ne protejat in mare parte, si nu m-a trezit niciodata cu "surprize" de la acel lichid.

| alin221122 explică (pentru GgAnett):

Multumesc pentru raspuns big grin