| unbaiat96 a întrebat:

Deci imi place de o fata care mi.e colega de banca. Are prieten de 2 ani, un coleg. Faza e ca in ore se uita la mn fara sa.i zic nimic, parca cauta sa ma atinga( ieri imi tot punea o eticheta pe picior). Si seara vorbim cate 4-5 ore si zice chestii de genu " de unde stii tu ca.s dulce? Poate sunt acra si trebuie sa ma indulcesti tu" sau a facut o lista cu fetele din clasa si eu sa zic da sa nu... Pe ea s.a lasat ultima... Eu am zis nu la toate si la ea m.am abtinut ca sa nu fac vreo prostie, da zic eu ca a fost cu subinteles... Da mai zice si ca.l iubeste pe prietenul ei, se tin de mana, stau impreuna in fiecare pauza s.a.m.d... El nu pare suparat pe mn ca vb cu ea... Acum nush ce sa mai zic... Ajutor!laughing)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand o fata are prieten,poate sa stea si-n cap,e tabu,nu are voie sa te intereseze.
Nu-i desparti tu,daca ea vrea ceva de la tine,las-o sa-si faca singura curat in viata, nu e treaba ta!
Pune-te putin in locul iubitului ei si spune-mi daca ti-ar fi placut sa-ti faca tie asa ceva...
Si vei sti ce ai de facut, pentru ca fete libere sunt puzderie, una se va gasi si pentru tine, nu?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate ea vrea doar sa fiti prieteni buni

| PrunaPătrată a răspuns:

E clar ca vrea cu tine rolling on the floor adica si ea e confuza, in sensul ca nu stie pe cine sa aleaga, va place pe amandoi.Sau na, nu stiu, adica nu orice fata vine si "iti lipeste etichete de picior" WTF.Si faza cu lista e veche, asa fac toate fetele sa vada daca de cine iti place etc. Sfatul asta ti-l da un baiat de 12 ani cu experienta de viata.Ma pricep destul de bine la chestiile astea, eu zic sa astepti putin sa se redreseze situatia, asteapta sa vezi pe cine alege, poate o sa se desparta de iubitul ei si o sa te aleaga pe tine, sau poate o sa fiti doar prieteni foarte buni si o sa ramana cu iubitul ei rolling on the floor cum ti-o fi norocul.

| unbaiat96 explică:

Eu nu vreau sa ma bag da gen e singura fata pe care am intalnit.o si cu care pot vorbi 5 -6 ore fara sa ma plictisec, sa raman fara subiect etc...
Eu doar dau curs la ce face ea... Gen azi m.am vazut cu ea sa luam carti... Eu doar i.am zis ca n.am chef sa merg singur si s.a oferit ea... Da cand am vb se vedea ca tine la iubitul ei in fine... Astept si oi vedea cum se decide dca e indecisalaughing) multumesc