| Weezymihai a întrebat:

Salut din nou! In sfarsit m-am mutat in Cluj la facultate si chiar azi am cunoscut o fata foarte draguta si destul de linistita si am iesit cu ea. Este in anul II si este singura, nu prea are multa lume cu care sa stea. A trecut mult timp de cand am avut ultima prietena, 2 ani mai exact si problema mea a fost si este in continuare ca pun foarte mult suflet cand este vorba de fete si de multe ori ma aruncam cu capul inainte. N-am mai incercat deloc sa ma combin cu vreo fata in tot acest timp deoarece in orasul meu au luat-o toate razna, adica s-au luat fite si oricum urma sa plec. Acum este fata asta de care va zic, sincer nu stiu cum sa procedez pentru ca nu mai vreau sa fac greselile din trecut sa ma arunc cu capul inainte si sa fiu dorit doar ca simplu amic, caci asta am fost pentru multe si m-am saturat. Ce sa fac, sa-i zic ca o plac si sa ma trezesc cu surprize (placute sau neplacute) sau sa mai ies cu ea si sa mai vad ce se intampla? Dar chiar si daca ies cu ea mi-e greu sa discut asa liber, adica mai am ezitari pentru ca totusi au trecut 2 ani si mi-e dor sa am pe cineva alaturi in viata mea. Parca mi-e si teama sa-i spun chestii frumoase si complimente caci nu stiu ce urmari vor fi. Si nici atitudinea de bad boy nu-mi este in sange. Cum credeti ca este cel mai bine sa procedez?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Intalneste-te linistit cu fata, da-i de inteles ca-ti face placere sa te intalnesti cu ea. Opreste-te din complimente copilaresti dar, nu te sfii sa-i spui, din cand in cand, ca e frumoasa, ceea ce si cred ca e adevarat. Respect-o si vei fi respectat. Daca va placeti reciproc, aveti sanse la o relatie frumoasa. Bafta multa!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa mai iesi cu ea si sa vezi ce se intampla...deocamdata...

| Gstefan a răspuns:

Are dreptate lovelyc, doar ca niciodata nu trebuie sa ii spui la o fata daca vrea sa treaca la o alta etapa, cu asta denoti ca ii ceri ei voie pentru asta. Fi cu tupeu, increzator in tine, daca ei ii place de tine, lucrurile se vor dezvolta de la sine. Bafta.

| h3r a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca ar trebui sa va mai imprieteniti, sa va cunoasteti mai mult.
Incearca sa-i fi aproape, observa-i comportamentul, starile...vezi ce-i place si ce nu. Glumeste cu ea si fa-o sa se simta bine. O sa vezi pe urma rezultatele.
Daca e sa se intample, o sa vina si momentul in care o sa-i propui sa treceti la alta etapa... impreuna.
Ai o sansa si o sa ai timp sa profiti de ea. Nu vei avea nimic de pierdut.

Ai incredere in persoana ta, fi mai tupeist si nu te lasa calcat in picioare.
Take care.

| Oana92 a răspuns:

Asa cum simti pe moment, e cel mai bine si mai corect. bafta!

| cosrockus a răspuns:

Simplu intreb-o daca vrea sa faca nebuni in dormitor.