| Szmigal32 a întrebat:

Salut, după cat timp de la circumcizie credeți ca se poate face sex (dar cu prezervativ)?

Răspuns Câştigător
| LePapillonSurvivant a răspuns:

Recomandarea mea dupa procedura de circumcizie pentru a se relua activitatea sexuala, este de minim 6 saptamani si nu inainte de un control la medicul dumneavoastra, pentru a va confirma ca cicatricea este stabilizata. Medicul decide, si nu un user care spune 6 luni, un an - neavand nimic in spate ca studii.
Vorbiti cu medicul si aveti incredere in el. Multa bafta si sanatate.

| Szmigal32 explică (pentru LePapillonSurvivant):

In sfârșit un om cu capul pe umeri mulțumesc mult! 6luni-1an poate daca era in ghips saracutul dar asa e doar o simpla tăietură

| LePapillonSurvivant a răspuns (pentru Szmigal32):

Nu mai ascultati semidocti. Sunt foarte multi care isi dau cu parerea, vorbind mult, prost si fara rost despre orice. La mine penisul a ramas decalotat in timp si imi place asta, evitand in acest fel infectiile. Am o varsta happy Hai, capul sus si bafta. O sa vedeti ca fetele vor fi foarte interesate de noul look. Adevarul ca este mai barbatesc asa, dar in primul rand: igiena!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dupa ce se vindeca "rana" complet, cand numai simti tu durere
Sa stii ca orice asa numita recuperare dupa o operatie depinde de la persoana la persoana
Altfel se comporta pielea in cazul unui tanar operat de apendice sa zicem si alta este in cazul unui batranel de 80 de ani...
Cam asa este si in cazul tau
Vei sti cand esti apt!

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 6-8 saptamani si intotdeauna cu prezervativ!