| CristinelAndrei a întrebat:

Eu si prietena mea nu prea ne mai intelegem in ultima vreme.si am zis sa luam o pauza si vedem cum merg lucrurile si daca merg in sensul bun ne impacam, daca nu, asta esigh suntem impreuna de 1 an si 7 luni.
Na.eu acum sufar foarte mult. dar ieri.am incercat sa ii respect decizia si nu am mai sunat-o, n-am bagat-o in seama nici pe mess.nimic.si mi-a zis ca atunci cand simt nevoia sa o sun sau am nevoie de ceva sa o sun.
Si cand s-a pus in pat mi-a dat msj cu "noapte buna:*" azi am sunat-o in pauza la scoala.si mi-a spus ca e cu o colega la magazin si ca vb mai tarziu. dar nu parea trista sau altceva. desi ieri cand am intrebat-o pe mess(dupa ce m-a bagat ea in seama) daca ii pare rau a spus " :-

Răspuns Câştigător
| djmk1988 a răspuns:

Hehe, imi pare rau sa iti spun insa cam pana aici a fost. Femeile, dar si majoritatea romanilor in general, prefera forme de exprimare balcanice politicoase in detrimentul unui mare NU solid si rece. Poate ca are pe altcineva. Intr-o relatie bazata pe dragoste si respect nu au de ce sa intervina pauzele. E o minciuna totala. Cel mai bun lucru care il poti face e sa te impaci spontan cu ideea, si sa nu o mai cauti vreodata. Nu ii mai spune absolut nimic ca sigur vei regreta, vorbele spuse nu se intorc inapoi. Mai bine sa iti para rau pentru ce nu ai zis decat pentru ce ai zis. Asta e adevarul. Funda?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te-ai exprimat bine ca sa te putem ajuta.

| deeadragutza2 a răspuns:

Esti sigur ca nu a zis ca vrea o pauza doar asa sa nu suferi asa mult si ca ea nu vrea sa va mai impacati sau poate te incearca sa vada cat de des o cauti, daca o bagi in seama etc. eu zic sa discutati sa vedeti ce se mai poate face totusi ati fost impreuna 1 an si 7 luni

| kamykaze88 a răspuns:

In relatii nu exista pauze. Ori cu ori fara de ce nu vreti sa va intre in cap? Dragostea nu e meci de football sa fie pauza dupa o vreme si nici meci de handball sa ceri time-out cand vrei. Copii treziti-va la realitate invata-ti prima data ce e dragostea apoi vedeti ca nu exista pauze

| Biggiesan a răspuns:

Au dreptate antevorbitorii mei. Ura si la gara! Ce e aia pauza?

| asiodfaijooij a răspuns:

Eu zic sa tii de relatie pentru ca este una destul de indelungata. Desi daca tie nu iti mai place de ea... faci ce vrei. Cred ca ar trebui sa o suni si sa stabiliti o intalnire si sa ii aduci un cadou de 8 martie si sa ii faci un cadou si un biletel in care sa scrii ca ti-e dor de ea si vrei sa va impacati.