| adsfsf a întrebat:

imi place de o fata de la mine din clasa, ne intelegeam foarte bine, ne priveam si radeam in ore, ne imbratisam din cand in cand... Dar de la o vreme a inceput sa umble cu o fata care nu are o reputatie prea buna in scoala... Si atunci s-a schimbat complet: a inceput sa fumeze, sa bea, etc... Dar mie tot imi placea de ea. Am fost intr-o excursie si am aflat ca a avut o partida de sex cu un baiat de la mine din clasa (care avea o reputatie destul de proasta). Nu stiu ce sa fac, inca o plac, uneori mai vorbim pe messenger dar nu asa de des. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Intr-adevar este o situatie delicata... tu trebuia sa discuti cu ea de cand ai vazut-o cu acea fata, stiind ca respectiva este de conditie indoielnica si-apoi doar niste priviri, glume sau simple imbratisari nu-ti dau dreptul sa-i reprosezi nimic la adresa conduitei sale, totusi stai de vorba cu ea, desi cred ca este prea tarziu.
Si inca ceva, nu pune la indoiala niciodata comportamentul unei fete, doar pentru faptul ca un nemernic s-a laudat ca a facut sex cu ea, asa ajungi sa nu mai ai incredere in nimeni si in general, nu te lasa atras in intrigi adolescentine, mai pe sleau spus BARFE.

6 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

E bun de stiut daca intr-adevar e asa... daca intr-adevar s`a culcat cu un baiat de la tine din clasa...sau sunt doar vb cu care se mai lauda unii baieti... sfatul meu e sa vorbesti deschis cu ea...doar asa iti poti da seama c fel de persoana e...

| JustMeFlory a răspuns:

Nasoala situatia! Ea deja a inceput ca orice adolescent(sau nu)sa nu o ia pe calea cea buna. Daca fumeaza, bea, si mai si face sex cu nu stiu ce coleg deja reputati ei este distrusa! Trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu este deloc bine ce face! Ea in scurt timp nu o sa mai aibe demnitate si multa lumea o sa'si faca o parere proasta! Vorbeste cu ea sincer si vezi cum iti raspunde! Totusi...ar trebui sa o lasi in urma, si sa iti gasesti o alta tipa care sa te merite.Sunt foarte multe...happy
Succes!

| Encore a răspuns:

Incearca sa o readuci cum era si daca nu reusesti "scapa" de ea sa nu intri si tu in anturaje d-astea sunt extrem de periculoase ti-o zic din propria experientawinking

| adsfsf explică:

Mda... Multumesc frumos pentru raspunsuri... Frate, ce ciuda imi este! angry

| bianca695 a răspuns:

Incerca sa o indepartezii de prietenii ce o influenteaza rau si incerca sa ii zici ce simti pentru ea si nu cred ca a avut o partida de sex sunt doar zvonuriwinking

| crazyangel a răspuns:

mdea nu esti chiar in cea mai buna situatie dar nici cel putin in cea mai penibila,,, principalu ca mai tii la ea,, si credk ar trebui sa i zici ddespre asta, cel putin vei fi sigur ce simte, poate ca ei nu i-au fost de ajuns acele imbratitisari rare, cuvintele, si a crezut k nu tii la ea, in asa mod a incercat sa iti atraga atentia, fiecare fata reactioneaza in mod diferit, si asta e o modalitate, desigur k nu e chiar reusita, dar oricum... in fine vb cu ea, si zi-i k nu te deranjeaza ce a fc ea. si k o placi. poate e reciprok, multa baftahappy