| Crizaurus a întrebat:

Imi place de o fata din clasa de la mine, dar nu stiu daca ia ma place, adica da semne ca da ( vorbeste cu mine, rade la glumele mele, se joaca cu parul in preajma mea etc ), dar ea e foarte de gasca si umbla dupa ea si alti baieti mai mari. Cum as putea sa o fac sa fie prietena mea?

Răspuns Câştigător
| RoseH a răspuns:

Poti sa "o faci sa fie prietena ta" doar daca si ea te place iar ca sa o faci sa te placa trebuie sa ii acorzi multa atentie sa ii dai de inteles asta sa afli ce ii place sa gasesti lucruri pe care le aveti in comun, sa o faci sa se simta importanta [fetelor le place asta], dar nu fi prea insistent happy Funda happy?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai incercat sa o inviti la un film, teatru, etc? Parcurile sunt pline de tineri, de ce nu si voi?

| Latinmoon a răspuns:

Vorbeste cu ea, iesiti impreuna, incearca sa-i mai faci un compliment din cand in cand.
Good luck! :*

| andreutzalala a răspuns:

Pai ai putea sa o intrebi : "tie ce fel de baieti iti plac" si chestii de genul acesta si vezi daca te numeri printre afirmatiile ei, daca da incearca sa ii arati ca e importanta, tachineaz-o radeti impreuna, si chestii de genul acesta. Succesc! Fundita? :*

| tina12 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si intreab-o daca simte ceva pentru tine happy Daca nu risti, nu castigi. Daca umbla alti baieti dupa ea, nu-i baga in seama ca doar nu te-or batealaughing

| Crizaurus explică (pentru tina12):

Ba eu te ascult, dar daca ajung la spital ai incurcato laughing