| Burebista31 a întrebat:

Imi place de o fata foarte mult suntem cei mai buni prieteni am incercat odata sa fiu cu ea impreuna dar am stresato prea mult si relatia noastra a durat 2-3 zile asta a fost acum 2 ani de atunci un timp nu am mai vorbit... apoi peste 2-3 luni am inceput sa vorbim din nou si sa ne intelegem foarte bine. acum ea ma considera fratele ei dar eu o plac mult si stiu ca ea nu ma place pentru ca am pus-o pe o prietenea de a mea care se intelege bine si cu ea sa o intrebe, si a zis nu. Apoi peste ceva timp am incercat altceva sa aflu daca ma place, i-am trimis un mesaj ca o plac foarte mult si ca vrea sa stiu daca ma place si ea ea a zis ca ma place ca prieten ca sunt fratele ei etc, atunci am inventat o scuza ca a fost provocare, asta fiind acum 4 luni.in momentul de fata suntem tot "frati" dar ea face niste gesturi care ma atrag destul de mul, adica intr-o zi sare la mine in brate ma ia de mana etc. Iar a doua zis daca incerc sa ma apropii de ea ma respinge ..lucru care ma atrage si mai mult.am incercat sa fiu si cu alte fete dar nu pot ma gandesc tot la ea...cum sa o fac sa ma placa si ea?

3 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Stii. multi incearca sa se catere pe zidul numit FRIENDZONE, dar foarte putini si trec de el si cine stie dupa cat timp.

Miracol sa fie si tot nu treci de el. laughing asa ca. mergi si tu mai departe.

| Kingsley a răspuns:

Esti in friendzone. In cazuri extreeeeem de rare iesi de acolo. Doar cu rugaciuni pe la mormantul lui Arsenie si donatii la Biserica, mers la vrajitoare, poate poti sa mai faci ceva. In rest NEMA!

| Sofia222668 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic, tu spui ca o placi dar, tu pentru ea esti inca in zona de prieteni.