| Găbițu47 a întrebat:

Îmi place de o fată ( o văd doar pe coridorul liceului ) și nu am vorbit niciodată cu ea. Prima dată când am văzut-o eram doar noi doi pe coridor și mergeam în direcții opuse. Ea mi-a zâmbit, i-am zâmbit și eu. De atunci sunt vrăjit de ea. Întrebarea este : Cum pot să-i spun fetei că o plac având în vedere că nu am vorbit cu ea deloc. Vreau să îi spun asta pe facebook. P.S : în special aștept răspunsuri de la fete serioase. Pleeeaaaseee! happy Mulțumesc anticipat! :*

5 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Ohh, fetele de pe coridorul liceului. Mare pacat al vietii. big grin

Poti sa incerci sa vorbesti cu ea, te-ai gandit la asta? Ai tupeu?

| RAY a răspuns:

Ce sens are ca tu o placi daca ea nu te place? nu asa vorbesti cu o fata, cu o fata te cunosti vezi daca prezinta interes fata de tine apoi i spui te plac

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu ii spune pe facebook. Cand o mai vezi te bagi in fata ei si ii zambesti, intinzi frumos mana si faci cunostiinta cu ea. AI sa vezi ca nu te mananca, ba chiar o sa fie fericita

| Anonimastilata a răspuns:

Pai,citeste cu atentie laughing In primul rand,nu cred ca e ok sa ii spui pe facebook,mai bine ii spui in fata (astfel ii poti vedea si reactia; spre exemplu daca se inroseste,daca zambeste suptil, daca se bucura,privirea -pff ar trebui sa stii mai bine decat mine aceste semne, si de asemenea pare mai sincer si mai dragut decat pe net, unde poate crede- am spus POATE ca faci misto de ea? In al doilea rand, te sfatuiesc prieteneste sa incepi sa vb cu ea, sa va cunoasteti mai bine, sa deveniti amici
apropiati, si cand ve-ti fi apropiati (ca amici) la momentul potrivit,(si atentie) sa o prinzi singura pe coridor(in fine nu dar voi pe coridor, adica fara prietene sau alti amici...pff sti tu) sa ii spui sincer.

| andrei321 a răspuns:

Du-te pe langa ea fara sa isi dea seama, impinge-o si cere-ti scuze si dupa vorbeste cu ea, gata.