| Marius_Pîrvulescu_2000 a întrebat:

Salut,imi place de o fata si ei de mine.Cum sa va zic eu, eu nu sunt un baiat timid sau rusinos, sunt cu capul pe umeri, dar cand vine vorba de ea
apare frica si rusinea de nu mai zic nimic in fata ei.De 3 saptamani tot incerc sa-i zic ce simt dar nu pot imi inghit limba, pana acum am avut cate o ocazie in fiecare zi boss, ce sa mai zic...Astazi de 5-6 ori trecui pe langa ea si era singura...
Ea ma place, eu sunt topit dupa ea.
Cand o vad ma blochez, imi da crash creierul si inima.

>Cum sa-i spun ca-mi place de ea, etc.Nu vreau sa o fure altul'.
PS:Ceva simplu si romantic.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti constient ca poate sa vina altul sa ti-o fure, atunci trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa-i vorbesti cat mai repede, mai ales ca te lauzi ca... nu ai fii timid.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă si ea te place de ce iti faci probleme? Sau o placi doar tu? Spune-i direct. Ce te costă?

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-i transmiti sentimentele tale pe care le simti/ai fata de ea, printrunul dintre sistemele de comunicare, socializare (telefon, Whatsapp, Facebook, Instagram, etc.) pe care le ai la dispozitie in astfel de cazuri. Putin curaj si poti deveni fericit. Siucces!

| Jay1 a răspuns:

E bine să fii direct cu fetele, să-ți arăți intențiile, să-i mărturisești ce simți pentru ea ai o şansă DACĂ ÎI SPUI va aprecia sinceritatea ta.
BAFTĂ!