| thebest_9020 a întrebat:

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi. sunt baiat am 20 de ani dar am o problema cu fetele, sunt c-am timid. De exemplu nu imi este,, frica" daca incerc sa cuceresc o fata si ma refuza, intr-un cuvant rusinos. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| kllass a răspuns:

Daca esti refuzat de una, mai merge, daca te refuza si a doua. deja iti pui intrebari si vine,, frica,, asta a ta.Ca sa capeti o oarecare experienta in dialog si in comportamentul vis-a-vis de fete nu aborda numai fete frumoase.Incearca si cu cele care,, nu te inspira,, formeaza-ti dialogul, gesturile vizualizeaza si simte ce le place si dupa, incerci si la fetele care iti plac tie si te fac,, fricos,,.

4 răspunsuri:
| alinuta113 a răspuns:

Tu iti poti schimba stilul de haine, sa incerci sa fii mai liber! sa te apropii de fete mai cu multa incredere! Sa zimbesti si sa glumesti mai mult (cu limita) uitete in oglinda si vezi ce tise pare ok si ce nu schimba! inearca sa vorbsti mai mult! lasa timiditatea la gunoi!

| dgvfm a răspuns:

Sincer, nu poti sa faci nimic, dar mai ai o sansa sa vorbesti si tu ca ea, daca iti raspunde urat, vorbeste si tu ca ea, poate asa te va vedea astfel.multe fete pierd, in viata din cauza, ca au conceptie diferite, unele dintre ele considera ca cel timid nu este bun de nimic, are sa aleaga pana culege, se vor duce cu unul, smecher si vor fii pacalite, folosite si dupa aceia vor fii parasite, vor fii victime, candirii lor isi, deoarece considera ca cel smecher, cel care vorbeste urat, este tare si mare, dar tocmai acela, o va folosii, o va pacalii, si va fi un nume in caietul de cuceriri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te refuza, incerci sa cuceresti alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Kllass zice bine... dar daca nu te inspira? cum sa incerci?