| ExpLOS1OnE a întrebat:

Salut inca odata, va spun pe skurt cum sta situatia la mine.am o prietena cu care ma intilnesk deja 1 an si 4 luni.de la un timp incoace ea e indiferenta, rece cu mine. o sun prea des eu. Ea nu-mi raspunde citeodata, citeodata imi inchide.numi acorda atentie deloc.acum am fost 10 zile in ghips-odata na venit sa ma vada(sunt sigur ca ma iubeste si n-are pe altul)am vb de foarte multe ori cu ea serios pe tema asta si spune ca se enerveaza cind aude discutii din astea.eu vreau sa petrec timp cu ea-ea imi refuza.iesim rar.chiar azi i-am zis sa iesim seara putin ca nu am vazut-o 10 zile dar ea imi spune pe telefon ca nu ii place sa iasa seara si ca nu vreo(ora 17 doar)o sunt peste vreo 30 min o intreb ce face-ea imi spune ca se duce cu matusa in oras(eu ii spun eu nu-s impotriva ca te duci dar de ce tu mie imi refuzi sa iesi dar de aici te duci seara. ea imi spune lasa ca o sa iesim altadata.cit stateam eu in ghips ea iesea cu prietenile si se distra tot seara si nu era nimic.acum cind eu ii spun de asta ea brusc nu vrea si nu-i place sa iese seara si asta continua de mult timp.ma refuza pe toate planurle aproape.nu am mai facut sex cu ea 2 luni. pot sa spun ca ma ignora deja.ma simt in ultimele 2-3 luni ca un catelus disperat. ce sa fac? nu am idee, zice ca de ce o bat atita la cap cu sunete si sms ca se sufocasadnu stiu ce sa fac

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Omule, ţi s-a răspuns deja de mai multe ori la întrebarea asta.
Crezi că dacă o postezi de mai multe ori primeşti alte răspunsuri?

| Hmmmm a răspuns:

Din cate imi zici tu ei ii este fix pix de tine si de relatia voastra.
poate ca si tu esti de vina pentru ca s-a ajuns in situatia asta.nu ar trebui sa o sufoci cu telefone, pentru ca din cate ai povestit tu cam asta faci.ar fi trebuit sa ii acorzi din start libertatea si spatiul de care ea avea nevoie in relata asta si poate ca atunci nu s-ar fi ajuns aici.
trebuie sa vorbiti despre asta. faptul ca ea nu vrea sa vorbeasca cu tine despre asta arata clar ca are o doza imensa de indiferenta fata de tine. mie mi se pare normal ca probleme de cuplu sa se rezolve comunicand cu celalt, nu cu cearta sau indiferenta.sunt sigura ca si ea simte ca ceva nu este ok, sunt sigura ca si ea simte ca trebuie sa existe o schimbare in relatia voastra, dar mai stiu si ca ii e frica sau ca ceva o opreste sa aiba acea discutie cu tine.
mi se pare foarte urat din partea ei sa ii pese pe atat de putin pe cat sa nu te viziteze nici macar cand erai bolnav.nu stiu, asta ma face sa cred ca poate vrea sa se desparta de tine, dar ii este frica, motiv pentru care te impinge pe tine sa iei decizia asta, sa fii tu cel are pune punct relatiei.
poate doar aveti nevoie de o pauza sa va ganditi amandoi la ce o sa faceti in continuare, in ce sens ati vrea sa se schimbe lucrurile, sa va ganditi si sa hotarati daca relatia dintre voi va merge sau ba in continuare.
vorbeste cu ea, comunica cu ea.incearca sa faci asta cat mai calm posibil. daca te refuza din nou eu cred ca ar fi timpul sa pui stop relatiei.pana la urma unde ramane orgoliul de barbat? eu una cred ca ai indurat destula indiferenta din partea ei.chiar mai vrei sa continui asa? gandeste-te bine!

Răspuns utilizator avertizat