| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Salut! Întrebare adresată în special băieților.
De la ce număr, devine deranjant, pentru voi, numărul foștilor parteneri ai iubitei, soției?
Argumentați.
Preferați să știți de la început, câți au fost?
Sau vreți să aflați, în timp, chiar și după căsătorie?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Parerea mea din curva nu faci femeie de casa dar nici din curvar sot credincios, depinde trecutul, daca a inselat in alte relatii te va insela si pe tine, curvia e in fiecare om din lume, indiferent de sex, ce bine ar fi daca ar exista sineritate nu ipocrizie, vorbesc si de barbati

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Totusi nu vad cum ai sti un numar exact, femeile cam sunt opusul barbatilor in materie de foste relatii, ele nu se lauda cu numarul de parteneri avuti, pe cand la barbati este cam opusul!
deci numarul concret nu prea ai de unde sa il stii!
cum ti-am spus si cu alta ocazie, referitor la alta intrebare a ta, trecutul mai putin conteza ci prezentul.
totusi ca sa iti raspund la intrebare eu unul daca as sti, nu as accepta in viata mea o femeie care a avut numarul de parteneri egal cu numarul enorm de actori alaturi de care a jucat"artista" sandra romain, in rest si femeile de moravuri usore din trecut pot uneori deveni femei de casawinking

| dullcat a răspuns:

Se numeste orgoliu. Daca numarul fostilor ei parteneri e prea mare in conceptia lui, il lezeaza, insa cand reversul se intampla, adica el sa abia foarte multe partenere de sex, de exemplu, e o mangaiere si o lauda pentru orgoliu, mai ales in discutiile cu alti barbati.Amuzant.Bine totusi ca mai sunt si exceptii.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Bine punctat!
Atât că aș mai adăuga un lucru,multi au un orgoliu atât de mare încât pretind că au avut relații mii și sute, pe când adevărul dureros e cu totul altul.
Mai mult de atât, mai trist e când ai o iubita de care îți bați joc, tot din orgoliu.
Acum na, e trist că trăim într-o societate in care orgoliul primează.

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

Normal ca e o lauda pentru barbati, ca au facut un efort pentru a obtine asta. Femeile trebuie doar sa zica da, nu e nimic de laudat.

Chiar daca nu ar fi asa, e irelevanta discutia, cand daca intrebi 100 de femei daca ar prefera sa fie intr-o relatie cu unul care a facut sex cu 10 femei sau cu unul care nu a facut deloc sex, 9 ti-ar zice ca prima varianta (daca zic adevarul).

| dullcat a răspuns (pentru LoveSleep):

E vorba de consimtamant, nu efort depus ca pentru un concurs.

| Emilian65 a răspuns:

Eu, nu accept o prietena care a avut mai mulți prieteni sau amanți înainte de a o cunoaste.

| lpavel a răspuns:

Nu conteaza cati iubiti a avut, de mine putea avea si 100 sau 1000, pentru mine este important cum se comporta cu mine, trecutul ei nu ma afecteaza deloc, ba chiar nu are nici cea mai mica importanta!

| LoveSleep a răspuns:

Depinde despre cine vorbim. Daca vreau doar sa fac sex, sau e doar o relatie relativ pasagera, poate avea si 100 de parteneri. Cat timp nu are vreo boala, nu ma intereseaza.

Daca vorbim de o femeie cu care vreau sa fiu intr-o relatie serioasa si poate o familie in viitor, de preferat 0.
As fi zis 1 sau 2, dar daca nu e virgina, n-o sa stii niciodata daca au fost 2 sau 200.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu am o singura părere despre chestia asta!
De preferat,cat mai puțini sa fie!
De ce? O femeie de calitate nu-și oferă trupul tuturor pe tava!
O femeie care e slab dezvoltată din perspectiva inteligenței fie își va da trupul tuturor pe tava,fie crede că universul a blestemat-o sa nu își găsească sufletul pereche,ori asta suna a bullshit!
O femeie de calitate va aprecia experientele din trecut,va învăța ceva din ele și va ști să fie femeie,nu fetiță.Va ști când sa-si ofere trupul pe tava și nu se va lăsa folosita.
Prin femeie de calitate,mă refer la o femeie care are inteligenta emoțională dezvoltată,dar care are și inteligența socială și intelectuală deopotrivă.
Femeile naive nu au ce căuta în viața mea,nu sunt profesorul nimănui și nu-mi voi bate capul cu cineva are credințe limitative sau idealuri carnale și atât.
Sunt doar un om care vrea pe cineva cu care sa rezoneze și nimic mai mult!
Cat despre experiențele sale,daca au fost fundamentale și încărcate de experiență,chiar nu m-ar deranja sa fiu aceste aspecte, ba chiar asa as ști ce as putea îmbunătăți la mine.

Ca o paranteză, mi se pare aberant sa tii evidenta foștilor.
Daca știi că ești orgolios, ori îți asumi, ori îți iei un/o virgin/ă.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Hyperion7):

Ce înseamnă puțini? Ce înseamnă mulți?
Dacă fata a avut relații de durată, doi ani, un an, jumătate de an... Nu este o fată de calitate?

| Hyperion7 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Ce e până în 5-10, din perspectiva mea e puțin, însă ce depășește 10, deja ne ducem spre alte chestii.
Nu contează cât a durat relația, irelevant.
Contează cu ce a rămas ea in cap după toate astea.
Că dacă vrea sa se răzbune pe fostul-su și se combina cu mine, aia sigur fata de calitate nu e, in ciuda anilor din spate de experiență ce ii are.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cele cu puțini barbați la activ sunt fără experiență de viața iar cele cu prea mulți nu pot fi de incredere pe termen lung.
Cele de mijloc sunt ok.

| 120bulevard a răspuns:

Nu ma intereseaza numarul pe cat ma intereseaza aducerea lor in tema, context. Pe mine m-ar deranja mai mult daca m-ar compara cu ei sau ar vorbi de ei prea mult ea fiind cu mine, pentru ca nu ma intereseaza detaliile astea, te-ai pus cu mine asta sunt, iti convine bine nu ura si la gara. Si cu numarul depinde, daca ti se pune pata rau pe fata aia nu mai stai sa te gandesti la numar