| Cavaler001 a întrebat:

Contează trecutul sau nu, în condițiile în care doriți să vă că sa căsătorit/trăiți alaturi de persoana respectiva?
Exista un număr maxim de parteneri pe care nu.l puteți ignora sau preferați că partenerul să aibă experiență mai mare pe plan sexual?
Se spune că la femei numărul foștilor trebuie înmulțit cu 2 că sa.l aflați pe cel real (poate ca să nu pară că au prea mare experiențăhappy, iar la bărbați trebuie împărțit la 2 că lor le place să se dea mari.
Ce părere aveți?

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Stiu ca e la moda acest text propagandistic "progresist", conform caruia nu e treaba mea sa stiu/sa intreb ce a facut ea inainte de a fi cu mine...si totusi eu ma incapatanez sa fie. Pentru mine, trecutul partenerei nu doar conteaza, ci are si va avea intotdeauna o importanta fundamentala. Peste anumite episoade din trecutul unei femei, nu voi trece niciodata...indiferent ce.

| Cavaler001 explică (pentru wildthing):

Te înțeleg și cam așa e trendul: să uităm trecutul cică happy Poate și ele vor un bărbat frumos cu experiență care sa rămână doar al lor, cum poate și noi am dori virgina frumoasa cu experiență, dar nu le poți avea pe toate și o dam in compromisuri sau trăim clipa?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti iubesti partnera/partenerul nu conteaza trecutul si fostii iubiti/iubite, ci relatia actuala.

Stai linistit ca nu se spune nicaieri, ca trebuie inmultit sau impartit la nimic, alea cu aflatul partenerilor este doar o obsesie a oamenilor gelosi, care sunt obsedati sa detina controlul si sa manipuleze pe cei care-i detin sub papuc.

| dullcat a răspuns:

Ma pregateam sa raspund, dar cand am vazut ca ai dat-o pe generalizari sexiste, am zis ca nu meriti.

| Cavaler001 explică (pentru dullcat):

Întrebarea era una generala, apropo de generalizări. Eu n.am vrut sa fac nicio regula. E o vorbă pe care poate ai auzit.o și tu. N.am zis că așa e. Daca tu crezi că nu merit un răspuns puteai sa te abții și de la cel pe care l.ai dat, fara supărare happy

| dullcat a răspuns (pentru Cavaler001):

Ai intrebat ce parere avem si ti-am raspuns cu ceva ce reflecta parerea mea.

| Cavaler001 explică (pentru dullcat):

A fost mai mult decat o parere (nefondata). A fost o usoara jignire, dar trecem peste ca poate ai avut o zi proasta. Somn usor.

| Xox0 a răspuns:

Personal, trecutul nu conteaza atat de mult. Conteaza mai mult cine e omul ala in prezent. Daca ai insecuritati cu privire la persoana respectiva si la faptul ca ar avea mai multa experienta sexuala, poti vorbi despre asta. Nesiguranta se simte intr-o relatie.

| Cavaler001 explică (pentru Xox0):

Era o întrebare la general, care vizează atât bărbații, cat și femeile. Nu mă refeream la mine. Iti mulțumesc oricum pentru răspuns.

| Ilovedinero a răspuns:

Pentru mine nu conteaza din niciun punct de vedere trecutul, nu judec pe nimeni din niciun punct de vedere caci nici eu nu am un trecut perfect in " dragoste".Eu cu iubitul meu ambii inainte sa ne cunoastem am fost " playeri".Eu totusi pe plan sexual eram virgina si faptul ca el avea foarte multa experienta m-a ajutat enorm caci era singurul care stia pana in ce punct vreau sa merg, cata rabdare sa aiba si etc.Plus ca nu inteleg de ce ar conta numarul " partenerilor", nu inseamna ca faci sex cu 5 baieti daca le raspunzi la mesaje si iesiti la suc.

| vampirasul a răspuns:

Da, daca e mai mare decat 0