| andreas210 a întrebat:

Salut! Iubita mea a luat pastila escapelle chiar in ziua ovulatiei, la aproximativ 4-5 ore de la contactul sexual, mai are efect?
Mentionez ca nu am ejaculat tot in ea.
Trebuie sa ai anumite simptome specifice dupa ce o iei ca sa iti dai seama daca isi face efectul?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Are efect, si sunteti ok. Dar data viitoare folositi si voi prezervativ.

| andreas210 explică (pentru Wr3nch):

Inca un detaliu, partenera luat pastila cu cafea, influenteaza oare cu ceva?

| Wr3nch a răspuns (pentru andreas210):

O poate bea si cu suc de sfecla, atata timp cat nu e alcool nu afecteaza.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pastila escapelle are 95% eficacitate si daca corpul iubitei tale nu-l accepta, are toata sansele sa fie gravida, chiar si cu pastila aia.

| andreas210 explică (pentru Violleta2022):

Pai de ce nu l-ar accepta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreas210):

Fiindca nu toate organismele sunt la fel!