| malishka93 a întrebat:

m-am despartit de prietenul meu cu care am fost impreuna un an jumate! nu mai suport ne certam din orice motive.la moment sunt la Portugalia si distanta e de vina si ca nu prea am incredere in el! Miam stins mobilul credeti ca am facut bine? stiu ca ma va suna si de asta vreau sa-l fac oleaca sa sufere asa cum sufar si eu! daca nu ma va gasi pe mob meu va suna mamei.am facut bien ca am stins mob? ce credeti? sunt asa de trista!

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Opinia mea este ca nu ai dat destule detalii.
1)Daca este mai sentimental bla bla bla si v-ati iubit sau inca va iubiti ai facut o prostie ca iai inchis mobilu si ca vrei sa-l faci sa sufere
2)daca nu este asa atunci probabil ai facut bine probabil nu, ideea e ca daca nu aveti o discutie sincera nu faceti nimic ce aveti 13 ani?"el m-a facut sa sufar il fac si eu."si tot asa un razboi intre voi 2 cine sa faca pe cine sa suferiti, aveti o discutie sincera si discutati, sau tinetio tot asa!

| Daysukki a răspuns:

Da,ai facut bine. eu am stat cu unu 3 ani si l-am dat dracu de nenorocit. zii sa nu mai sune. deschide-l,ca doar nu esti obligata sa-i raspunzi. spune-i pur si siplu: n-am chef sa ma cert cu tine din motive stupide, daca nu ai altceva de zis, hai pa! simplu si eficient.nu meriti sa stai cu un cretin doar pentru ca ati fost un an si jumate impreuna. o sa-ti treaca. daca mie mi-a trecut de ala cu care am fost 3 ani, tie o sa-ti treaca sigur!

| amyamy a răspuns:

Distanta e cea mai nasoala cauza intr-o relatie...mie nu mi se pare o relatie cand stau departe de el un an sau mai mult sau luni intregi etc pur si simplu e aiurea,nu as suporta o astfel de relatie,merge bine dupa ce pleci o luna doua trei apoi gata se simte raceala, indiferenta si ajungi sa te certi din orice, eu preefer sa ma feresc de astfel de relatii.si daca nu mai vrei sa fii cu el spune-i frumoss sa inteleaga sa nu te mai caute.asta bineinteles doar tu stii ce ii in inima ta! ca degeaba ti-ai inchis azi telefonul.va urma maine, poimaine si tot asa! discuta cu el si fa-l sa inteleaga! bafta:*