| anonim_4396 a întrebat:

Salut.M-am hotarat sa ma descarc.Vreau sa aflu mai multe pareri. Sper sa aveti rabdare si sa nu o luati in gluma.
Am o relatie de un an si patru luni. Sunt in liceu si imi cumpar alt gen de haine acum( nu mulate,nu chestii de genul).Pur si simplu ma imbrac putin mai elegant (eu de obicei eram sport si cu haine largi). E normal, nu mai am 2 ani. La vara vreau sa-mi fac cu prietena mea cea mai buna varfuri.Ai mei sunt de acord si sora'mea mi-a zis ca e super tare laughing Varfuri cu vopsea care se duce la cateva spalari, doar sa vad si eu cum e. Nu fac permantn sau ceva oh go on
Si imi tot reproseaza ca am fite de liceu si ca vreau sa ma imbrac asa sa-mi arat formele altora si etc... Ce naiba? straight face

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ai crescut, te-ai maturizat. Incepi sa te pui in evidenta ca o femeie-copil. Good for you, dar sa nu exagerezi.winking

| RAY a răspuns:

Ai viata ta, fi stapana pe viata ta

| SkyPilot a răspuns:

Omul nu este sigur pe tine. Daca chiar tii la el, cand mai face galagie lipeste-te de el si intreaba-l daca nu vrea sa aiba o fata mai frumoasa la brat. Si explica-i ca nu are de ce sa fie gelos pe nimeni pentru ca tu il placi pe el. Daca nu ii poti spune asa ceva, probabil ca are si el dreptatea lui happy

| HereToHelp123 a răspuns (pentru SkyPilot):

Am inceput sa cred ca nu are incredere in mine.Nu am facut nimic sa se indoiasca de mine.Doar pentru ca am alte gusturi la haine, nu ar trebui sa-mi reproseze lucrurile astea... straight face

| DenisaE a răspuns:

Nu este nimic gresit sa te aranjezi si sa depui un efort sa arati bine. Ca fata trebuie sa ai grija de tine. Dar sa nu exagerezi nici tu cu vreun decolteu prea mare sau fuste prea scurte. Atata timp cat nu faci lucrurile astea nu vad de ce ar fi o problema. Problema de fapt e ca iubitul tau este prea gelos. laughing Dar din pacate gelozia este ceva destul de greu de stapanit. Probabil ii este frica ca vede ca arati bine si poate vreun coleg incearca sa se dea la tine. laughing

| Izzza89 a răspuns:

Faptul ca iti schimbi stilul si ca vrei sa incerci lucruri noi face parte din a fi adolescent.Si eu am trecut prin asta,parintii mei nu mai stiau ce sa faca cu mine, iar la un moment dat am vorbit cu ei, le-am explicat ca ceea ce fac acum e din cauza ca asta simt, asa ma simt eu bine. Poate ca ai mei au fost destul de intelegatori, am 15 ani si atunci cand mi-am facut prima oara suvite a fost acum doi ani, crede-ma acum am suvite de pe undeva de la urechi pana la umeri verzi si alte doua gauri in urechi.Acum,poate fi vorba despre parntii tai cararora le este frica sa nu isi piarda fiica, e vorba de anturaje, maturitate si alte chestii.E vorba despre cum te porti cu ei, e o intreaga filozofie incepand de la muzica, comportament pana la anturaj si increderea pe care o au ei in tine si viceversa.Trebuie sa le castigi increderea intr-un fel.Eu asa am facut.
Scuze pentru greseli, m-am grabit sa scriu.

| Dariicutsa a răspuns:

Probabil e gelos si ii este frica ca baietii o sa umble dupa tine iar tu il vei parasi, parerea mea.