| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa sa raspunda in special cei cu relatii de peste 3 ani. Ati simtit vreodata ca atractia fata de partener nu mai este ca in primele luni? Simtiti o monotonie? Cum faceti sa ramaneti cu aceeasi scanteie in voi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E o oarecare monotonie dar nici nu aș vrea pe altcineva și să mi se dea pe tavă.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Deja sa manci aceeasi ciorba de 3 ani de zile te saturi

| LoveSleep a răspuns:

Nu poti.
Faceti fiecare sex cu alte persoane. Sau si cu alte persoane.
Ori ambii va reprimati dorinta asta.
Sau va obisnuiti cu gandul ca sexul n-o sa mai fie niciodata ceva spontan si cu "scanteie".

| Goete a răspuns:

Nu intra in rutina si nu vei avea monotonie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creez alte scântei, cu alte persoane. Sunt o grămadă de cupluri care stau numai din obișnuință.
Îți dai seama că atracția aia de la inceput poți să o simți cu aproape oricine. Acum depinde când cunoști într-adevăr acea persoana, daca mai e chimie sau nu. Sau va lu-ati de cap sau va plictisiți mai tare în relație, decât singuri.

| MPersephone a răspuns:

Nu, nu simt monotonie, dar sigur nu e ca in primele luni. De multe ori amandoi ne aducem aminte cum era la inceput, si nu mai am aceiasi fluturasi in stomac, dar pot spune ca relatia noastra e din ce in ce mai buna si mai puternica. Cumva, faptul ca deja ne stim atat de bine si suntem atat de apropiati imi place mai mult decat ideea de emotiile de la primele intalniri. Nu stiu ce anume facem, suntem deschisi unul cu altul, comunicam, petrecem timp facand lucruri placute pentru ambii.

| Paulyka36 a răspuns:

Ultima relație a fost de 6 ani(ne-am despărțit pentru că am prins-o cu altcineva).
Ce sa zic, cred că depinde de om, eu in toți acești ani am văzut-o cu aceiași ochi ca in primele zile de când am cunoscut-o.Stateam de multe ori chiar și după 6 ani și pur și simplu mă uitam la ea și nu mă putea opri din a o admira.Cred ca daca chiar iubești un om nu are cum sa te saturi de el, in orice privința, repet, suntem diferiți și asta spune totul.