| Robert160 a întrebat:

Va simțiți sau v-ați simțit vreodată ca niște prizonieri intr-o închisoare?

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Mintea poate sa fie o inchisoare. Depinde cum vezi lucrurile.
Singurul mod de a scapa este de a-ti schimba modul in care privesti lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da depresia și anxietatea ma cam țin de ceva vreme buna

| Robert160 explică (pentru anonim_4396):

Nasol. Trebuie să facem ceva dar ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert160):

Ce și tu ai aceleași probleme? Pai nu știu ce am putea face din moment ce tratamentul pentru depresie nu tratează nici nu vindeca ci doar amorțește mintea. Poate ca liberu arbitru nu exista și acum tragem păcatele dintr-o viata anterioara

| Geitigy a răspuns:

Da, in fiecare zi! Bine eu ma simt doar la nivel mental, dar da ma simt extrem de ingradit de intreaga societate, mai explicit de toate lucrurile care ma inconjoara. Cred cu tarie ca e ceva psihologic in spate, ceva trauma din copilarie happy