| Eric54 a întrebat:

Salut!
Mi-am început viața sexuala acum doua săptămâni și de atunci am făcut sex cu prietena mea de 3 ori, dintre care, doar o data am reușit sa ejaculez in prezervativ.
Nu înțeleg de ce nu pot ejacula, decât dacă fac foarte repede mișcarea… ultima data, de exemplu, am fost aproape sa ejaculez, dar pur și simplu am obosit sa fac atât de repede. De ce alții o fac atat de repede?
Menționez aspecte legate despre mine: probleme cu inima, masturbare de 3 ori pe săptămâna și cred ca am devenit dependent(dar și aici, tot rapid trebuie sa fac, dacă fac încet nu pot ejacula). Care este problema? Mulțumesc!

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic urolog, ce varste aveti voi tu si prietena?

| RoCkKiD a răspuns:

Chiar daca ai ceva proboeme cardiace alea ar afecta erectia nu orgasmul, ai oricum ar trebui sa fie ceva destul de grav ca sa te afecteze la vârsta asta.

Mie mi se pare ca e un caz clasic de lipsă de experiență. In ciuda a ceea ce vezi pe porn hub oamenii nu se nasc experți in sex, trebuie sa înceți încet, încet ce iti place, cum îți place etc.

Partea a doua, pe care ai remarcat-o si tu, e evidentă. Sexul e o activitate plăcută dar implică muncă fizică, daca gafai după ce urci 2 etaje nu o sa fii niciodată vreun pui de premiant in materie de sex.

Mai e și problema cu masturbarea. Chiar daca nu e neapărat un lucru rău poate sa te afecteze când vine vorba de sex. E ca si cum ai baga o saorma înainte sa ajungi acasă pentru cină. Daca te chinui, poti sa mai bagi si cina in tine dar creierul tău o sa zică ca e satul deja.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai putina masturbare si incet incet capeti experinta la sex si vei putea sa-ti controlezi si ejacularea.

| Eric54 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos de răspuns!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ești atât de idiot încât nu înțelegi ce poate însemna un om bolnav, îți doresc să ajungi să obosești și când respiri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Să le dai sfaturi să meargă repede și la psiholog ca nu cumva să rămână cu ceva traume.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

FETELOR - Să vă faceți colecție de vibratoare că nu mai aveți nici o șansă în ziua de azi.

| Goete a răspuns:

Probleme cu inima?
Cu asta ai spus TOT

| Crackman a răspuns:

De la masturbare si porno.
Cand renunti la astea sa vezi cum iti revii la normal si totul o sa functioneze cum trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fă sex dacă obosești.

| Eric54 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ratatul dintre noi doi nu sunt eu laughing
Eu nu stau și dau bully pe net, pentru ca nu am timp de așa ceva și nici nu e in regula. Cu ce ți am greșit eu sa ma faci ratat? Du te și vezi ți de munca/Scoala pe care nu o ai și lasă ma pe mine, ca au alții dorința de a ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigut ai ceva probleme medicale.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești chiar atât de imbecil încât jignești un om care s-ar putea să aibă probleme medicale?
Mare scursură de om ești.

| tasr123 a răspuns:

Mai iesi pe afara ca iti cedeaza dracu organele.

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Skill issue