| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac in legatura cu relatia actuala.Suntem intr-o relatie de 1 an si 3 luni si nu am facut sex pana acum. Ambii avem 20 de ani. Am avut ocazia sa o fac cu altele de atatea ori insa am refuzat pentru ca doar pe ea mi-am dorit-o dar acum incep sa ma indoiesc de toata relatia asta. Precizez ca ambii suntem virgini si m-am rugat de ea atata timp insa mereu vine cu motivul "nu avem unde" desi am masina. Ce parere aveti despre asta? Merita sa mai astept sau sa trec peste? Sincer dupa atata timp in care am avut doar 2 contacte sexuale ( ambele in favoarea ei, am umblat la clitoris laughing ) insa ea nu a putut face nimic pentru mine la momentele respective. Sincer ma simt foarte umilit ca dupa atatea incercari sa fiu incontinuu refuzat, ce ar trebui sa fac? Totusi avem 20 de ani si ne cunoastem de cativa ani buni. Voi cum ati reactiona in situatia mea? Vi se pare ceva normal? M-am gandit sincer sa pun capat relatiei pentru ca incep sa nu ma mai simt bine deloc cu ea din aceasta cauza.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si tu auzi ca ai masina, acolo ti se pare normal sa o faci? Nici nu ma mir ca nu vrea. Propeune-i sa mergeti undeva intr-o statiune un weekend impreuna, acolo e alta treaba si poate se intampla` magia`

| RoCkKiD a răspuns:

Aveti 20 de ani, daca strangeti din buci putin faceti bani de camera de hotel. Masina e interesanta ca experienta dar trebuie sa fiti amandoi de acord.
Cred ca in definitiv trebuie sa ai o discutie cu ea si sa-i spui si ei ce ne-ai zis noua iar pe baza rezultatului te poti decide.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu inchiriati o camera la un motel sau pensiune?
La varsta asta nu se mai pune problema sa nu va dea camere.
Nu este normal si nici legal sa ai sex in masina! aadar ia-ti gandul de la asa ceva, ca puteti sa ajungeti dupa gratii pentru acte indecente in spatiul public sau ca vaginul ei sa se blocheze si sa faceti un penis captivus si atunci ajungeti blocati in spital, ca doar salvarea va mai poate salva.
Sunt rare cazurile dar pana nu ti se intampla tie, nu stii ca exista asa ceva si ca se poate intampla.
Luati-el bilete de film la parinti si in cele 2 ore, mergeti acasa si avetis ex.
Sau vorbiti cu veun prieten care sta singur, sa mergei la el.
Solutii se gasesc, dar in nici un caz masina, ca riscurile nu sunt de ignorat.

| Freya1 a răspuns:

Pai scuza-ma dar daca esti genul ce te gandesti sa faceti prima oara sex in masina nu e de mirare de ce refuza.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea pe tema asta, sa ii ceri sa iti spuna ce sentimente are pentru tine, ce temeri are etc si sa o asculti, sa comunicati iar cand este si ea mai linistita sa te duci si tu sa faci rost de un loc frumos ca ai 20 de ani nu cred ca nu ai un 50 de lei sa inchiriezi o camera.

| Emilian65 a răspuns:

Daca vreti cu adevarat sa faceti sex, gasiti o modalitate confortabila care sa va faca fericiti.

| sofisis a răspuns:

Plecati un weekend la munte si voila... aveti unde. Sincer e o scuza imbecila asta cu nu aveti unde. Afla adevaratul motiv pentru care nu vrea.

| ywar a răspuns:

Femela care nu ridica coada, nu vrea! Neeeext! Are balta peste! f@te tot ce misca frate, ai 20 de ani!

| Plato a răspuns (pentru ywar):

Du-te continua tu sa f₩t¥ cainii de pe strada, ca misca si ei, si nu mai împrăștia mizeria pe aici. Desi esti probabil o cauza pierduta, te intreb: te-ai gandit ca exista lucruri mai importante decat sexul, precum iubirea? Desi, din moment ce s-a gandit sa intrerupa relatia pentru un motiv penibil, nu cred ca o iubeste.

| ywar a răspuns (pentru Plato):

Esti sigur ca sunt o cauza pierduta? Tu ce esti? Ce ai realizat pana acum? Ridica piatra si da daca esti atat de intelept.

| LaierMeonte a răspuns (pentru Plato):

Daca dupa aproape un an si jumatate nu face sex cu tine, ori e pocaita, ori nu te iubeste. Scrie in legile naturii.

| Plato a răspuns (pentru LaierMeonte):

Sau doar realizeaza ca e o decizie importanta?

| Necunoscut112 a răspuns:

Nici eu nu mi-aş dori să îmi încep viaţa sexuală într'o maşină si probabil îţi dădeam papucii de mult, nefiind în stare să creaţi un mediu ok pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''desi am masina'' rolling on the floor)))))))

| Rux04 a răspuns:

Bună. Nu este indicat sexul în masina mai ales la primul contact. Îi poate curge sânge. Mai bine mergeți undeva la un hotel, vila sau pensiune intr-un weekend.

| elaventurero a răspuns:

Păi dacă te-a "lăsat" să bagi mânuță nu ai de ce să ți faci mari probleme. Așa sunt ele mai la început și e bine că nu este vreo "ușuratică". Cred că și ea vrea nu o mai lua pe direct sa ii zici, pregătește tu pur și simplu ceva ori acasă când sunt părinții la munca ori la un hotel(dar frumos cu șampanie, vin și câteva lumânări parfumate, poți folosii și baloane in forma de inimioara și orice altceva romantic, petale de trandafir orice mai îți vine in minte)
Mult succes cavalere. Fã-o sa se simtă dorită și nu te va refuza din ce detalii ai dat în întrebare 1an e suficient și dacă aveți și peste 20ani e perfect. Orice ar fi nu uita prezervativele!

| AMa19 a răspuns:

Sigur locul este problema? Isi doreste sa faca sex pentru prima oara intr-un pat? Daca asa este, probabil ar trebui sa faceti cumva sa rezolvati acest aspect. Stii, pentru fete, este foarte importanta acea prima data cand fac sex. Le ramane intiparita in minte toata viata si cel mai probabil vor sa fie ceva unic.
Insa ma mai gandesc si la faptul ca poate nu ii inspiri incredere sau siguranta. Poate se gandeste ca nici tu nu ai vreo experienta in asa ceva si se teme ca nu cumva sa fie ceva neplacut. Prima intrebare a fetelor cand vine vorba de subiectul ' dezvirginare ', este : " Doare? ". Probabil se teme de acest lucru. Dupa cum am mai spus, este nesigura. Poate considera ca nu stii cum sa o iei, ca sa zic asa laughing
Incearca sa vorbiti deschis despre acest subiect si sa va intelegeti.
Pana la urma nu este un eveniment de speriat, din contra, are rolul de a apropia doua persoane.
Mult succes si nu uita ca fetele sunt complicate laughing)