| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Nu stiu cum sa incep. Am avut acum cateva zile o aventura cu o fata si am fost la ea acasa. Ma asteptam sa fac treaba buna, i-am spus dinainte ca eu s-ar putea ca prima data sa nu fiu asa cum se asteapta, i-am zis sa nu si mareasca asteptarile. Nu sunt rau deloc in pat, adica consider ca pot sa mai acumulez experienta. In fine, mi-a zis fata ca e in regula si daca nu merge din prima, mai incercam. Tot aveam probleme cu erectia si nu prea simteam mare apetit. Sa va spun ca am fost la ea si pe furiș. Nu ma simt prea mandru de mine ca sunt cu o fata. In fine, prietena mea e prea de genul, nu ca sunt obosita, nu ca nu stiu ce. In fine, e o poveste lunga si intre noi, adica nu am simtit sa fac asta asa aiurea. Simt ca nu mi am trait deloc copilaria, nu am mai facut sex inainte cu alte fete in afara de prietena mea. In fine, credeti ca stresul era de vina? Eram si obosit oricum...probabil s-au acumulat toate...era si prima oara cand am facut asta cu alta persoana. Va rog fara jigniri, nu stiti despre ce e vorba legat de alte detalii despre care nu v-am cerut parerea. Multumesc

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bag sama ca te-a ajuns blestemul iubitei:
"sa nu se scoale cucul deloc, daca te duci la alte femei" laughing

In loc sa o satisfaci pe aia care o ai deja acasa si te iubeste, tu te duci la altele, ca sa ce?

Hai sa-ti explic:
O femeie nu fuge de sex decat daca este nesatisfacuta in pat! Faptul ca iubita ta se plange ba ca-i obosita, ba ca-i nu stiu ce... ar trebui sa-ti dea de gandit, de ce se tot eschiveaza, fiindca un sex nesatisfacator este unul din motivele reale pentru care femeile prefera sa nu-l mai faca deloc, decat sa ramana tot timpul nesatisfacute si frustrate ca nu ajung si ele la orgasm.
Poate acolo ar trebui tu sa inveti sa te comporti cu ea si sa faci ceva, poate un preludiu mult mai bun si mai detaliat, poate ceva ce i-ar place sau cum i-ar place... ca ai multe de invatat si daca acum nu discuti cu iubita ta ce-si doreste, nu vei fii capabil niciodata sa satisfaci sexual o fata/femeie.

| Ple?aMihai21 explică (pentru Violleta2022):

De fiecare data cand fac cu ea ajunge la orgasm, m-am gandit si la ce ai spus tu, e foarte clar ca la asta te duce cu gândul, dar mereu ajunge la orgasm cu mine

| mihai69 a răspuns:

Clar stresul e de vină.

| Ple?aMihai21 explică (pentru mihai69):

Da, sper sa fie asta...probabil a fost si sentimentul de vinovatie...adica si cu prietena mea a fost putin neasteptat, ma gandeam ca o sa fiu mai erect. A decurs foarte bine intre noi dar problema e ca nu m-am mai simtit eu asa stapan pe mine.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic daca problema persista.Nu esti nici primul si nici ultimul in aceasta situatie, plus ca nu a murit nimeni din asa ceva.Deci stai calm.

Poate daca nu ti-ai mai insela prietena, ar disparea stresul.Zic si eu.Rupe relatia si mergeti fiecare pe propriul drum, e josnic ce faci tu.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Copilăria nu presupune în numărul de contacte sexuale, din tot ce am scris nu știu ce să înțeleg, ți-ai înșelat iubita cu alta?
Atunci ăsta este un lucru destul de josnic și mai bine ieși din relația respectivă.
Sexul nu trebuie să fie mecanic și cu siguranță contează cu cine o faci, ai sentimente pentru tipa aia? Sau este doar o bucata de carne pe care experimentezi chestii?
Contează și ce gândești în timpul actului, învață să afli ce și cum îți place, suntem oameni diferiti și nu functionam la fel.

| Ple?aMihai21 explică:

O iubesc pe prietena mea, dar sunt multe chestii care nu imi plac la ea, si ma refer la comportament, la felul in care se ingrijeste si la cat e de ordonata. Totusi, mi-ar fi greu sa nu mai fiu cu ea...nu e chimie, dar e compatibilitate, in schimb pe partea cealalta, e mai mult chimie decat compatibilitate. Sunt multi care trec prin chestia asta, mi-e foarte greu, nu am mai facut asta niciodată, sa fiu in ipostaza de a trăi o viata dublă. Stiu ca nu e bine, dar mai mult ma ingrijoreaza sanatatea mea. Multi dintre voi spun ca trebuie sa se intareasca daca vezi o femeie ca isi da chilotii jos. Nu e adevarat deloc, nu sunt genul care vede un sân si gata, m-am udat. Trebuie sa fie pe plan psihic excitarea asta, iar daca e asa, probabil tot pe plan psihic e si problema mea. Fata cu care am avut aventura mi-a spus ca s-a simtit bine, ca s-a relaxat si i-a plăcut. Asta pentru ca am tot incercat si pana la urma am reusit

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ple?aMihai21):

Da-mi voie sa ma indoiesc de cat o iubesti pe prietena ta, fiindca dusul la alte femei denota ca nu-ti iubesti prietena, daca cauti distractie si sex in alta parte.

| Hrea12345 a răspuns:

Posibil sa fii impotent. Nu exista sa nu ti se intareasca cand isi scoate chilotii.