| anonim_4396 a întrebat:

Salut penisul meu creste si scade variaza intre 2 marimi 14-17 cm lungime si 11-16 in grosime. nu pot sa inteleg de ce de obicei cand este in erectie are 15 cm lungime si 12 cm grosime si cam vreo 4-5 zile din luna are 17 cm lungime si 15-16 grosime. mai pe scurt am erectii puternice si erectii slabe lucrul asta este normal sau ar putea fi din alta cauza medicala sau alimentatia mea sa fie devina circulatia sangelui etc. problema e ca dupa ce o fac cu prietena mea si am acea grosime de 16 cm ea devine larga pentru 2-3 zile si penisului meu revenind la 12 cm grosime nu prea mai simt multe in acele 2-3 zile cand o fac cu ea. ceva sfaturi sau pareri?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti unicat fratioare. Cati ani ai, 16? Ai rabdare sa te dezvolti complet. Si ca sa stii, daca faci foarte des prostioare cu cuculetul sa stii ca acesta nu va avea intotdeauna aceleasi dimensiuni pentru ca este obosit. Cand esti stresat, obosit, sau ai tensiunea mica si dimensiunile penisului conteaza foarte mult. Conteaza in mare masura si cat de excitat esti. Ca sa ai dimensiunea maxima, ar trebui sa faci sex o data la 2-3 zile, sa fii odihnit si relaxat si biineinteles sa arzi de dorinta. Bafta. O sa observi singur modificarile daca iei in calcul cauzele. Daca nu am dreptate spune-mi dupa ce experimentezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi acest articol, care-ti explica masurile diverse pe parcursul zilei:

http://www.penimaster.ro/masorlung.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti un caz mai deosebit. Probabil chiar unicat. happy

| Mussette a răspuns:

Interesanta intrebare. thinking

| seth2016 a răspuns:

Nu esti nici pe departe unicat. Nu toate erectiile sunt la fel pentru ca depind de o groaza de factori. Nu este neaparat un motiv de ingrijorare. Poate fi o perioada din viata ta cand erectiile difera.

Daca ai peste 18 ani poti sa-ti evaluezi singur problema pe o scala de la 1 la 4 si sa vezi, in timp, daca trebuie sa ai un motiv de ingrijorare:

Noteaza de fiecare data cand ai o erectie (ziua), timp de doua luni:

Erection Hardness Score (scala EHS):
1. penisul este mai mare, dar nu in erectie
2. penisul este tare, dar nu indeajuns de tare pentru o penetrare
3. penisul este indeajuns de tare pentru o penetrare, dar nu complet in erectie
4. penisul este complet in erectie si rigid

Daca problema persista (multe scoruri mai mici de 4), sa zicem peste doua luni, e recomandat sa mergi la un medic si/sau psiholog.

| Cosmin1983c a răspuns:

Lol. explica el eronat. clar n are nimic.