| SyN a întrebat:

Salut. pff poveste lunga. Sa incepem deci am 17 ani si in urma cu ceva vreme am fost cu o fata asta era in clasa 8/9 ne'am despartit pentru ca a zis ca sunt dificil... bun am intrebat o prietena dea ei cum adica sunt dificil si a spus ca era suparata ca nu ii trimiteam mesaje de dragoste si chesti din astea, na eram la inceput nu prea stiam care cu ce se mananca si mai era o faza nasoala ca nu era din oras ne vedeam in special la scoala si dupa ore stateam prin parc eu nu prea am trecut peste f repede, intre timp am mai fost cu alte fete, dar nu era la fel.Acum de curand incepusem iarasi sa vorbesc cu ea, si aceeasi prietena de a ei mi-a spus ca ii place de mine, dar am vorbit cu ea si a zis ca e cu un baiat de la ea de acolo, asta dupa ce eu imi facusem sperantesad faza e ca mai e o fata care ma intereseaza care nu stiu presupun ca are o oarecare atractie fata de mine pentru ca eram la bal si fratele meu mai mare a vrut sa ma ia pe sus sa ma duca la ea si i'am spus "ce-ai ma? esti nebun ma fac de ras" la care el mi-a spus ca sunt prost ca ea se tot uita la mine. La scoala ne mai tragem noi priviri dar nu stiu daca e ceea ce cred/vreau eu sa fie.Eu nu sunt tipul timid sunt f amuzant. asta din spusele altora ca nu cred ca's asa amuzant dar infine prima fata cu care am fost imi zisese o prietena de a iei ca era inebunita dupa mine ca ii era rusine sa iasa si din clasa sau asa ceva nu mai tin minte f bine(asta cand am fost cu ea). Cam asta imi amintesc hmm poate mai e ceva dar daca e o sa mai spun cand reusesc sa procesez toate chestiile astea.ideea e ca nu stiu ce sa fac sa mai stau dupa prima sau sa merg mai departe. desi cea pe care nu o cunosc arata mai bine, eu cred ca e mai speciala cealalta cu care am fost impreuna. SFATURI PLZZZ

Răspuns Câştigător
| alexandramarya a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi mai departe si sa cauti pe altcineva.iti zic din propria experienta

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Trebuie ca fata sa-ti placa cu totul, nu numai fizic, dar stiu si ca "distanta2 e o problema.

| deny96 a răspuns:

Pai eu te-as sfatui sa o alegi pe prima doar daca si tu si ea va mai doriti o relatie impreuna. nu neaparat trebuie sa o alegi pe cea de a doua doar pentru ca arata mai bine...

| Rebela170 a răspuns:

Eu sunt fata si raspunsul la intrebarea ta este : nu trebuie sa iti placa o fata doar daca e populara sau frumoasa, trebuie sa iti vina din sine, poate ca o fata obisnuita nu spune ce simte uneori, si e timida, cred ca ai putea sa o alegi pe cea care ai fost impreuna, cum ai zis si tu... E mai speciala!