| black1white a întrebat:

Bunahappy as vrea si eu un sfathappy
cand am inceput liceul am observat un baiat dragut, de aceeasi varsta cu mine, dar nu vorbit cu el pana cand am mers in excursie cu clasa lui. atunci ne'am imprietenit. i'am spus unei colege din clasa la el (o prietena buna de'a mea de altfel) ca il plac. ea mi-a spus ca e mai bine pentru mine sa il evit pentru ca cica ar fi un afemeiat si un mistocar. eu nu am crezut'o pentru ca tipul e super de treaba si toti stiu asta. dupa excursie am tot vorbit cu el, ne dam mesaje, iesim la film, suc...
acum cateva zile eram suparata la scoala si el m'a observat si mi-a zis ca nu merita sa fiu trista, ca viata e frumoasa daca stii cum sa o privesti. seara am vorbit cu el pe mess si aveam la status " vreau o imbratisare". el imi zice " big hug " iar eu i'am zis ca eu vreau una mai pe viu. nu mi-a raspuns iar la scoala m'a prins de la spate si m'a imbratisat dulce :X. apio mi-a zis pur si simplu "ce draguutpuppy dog eyes "
sincer, as vrea sa fiu cu el dar ma tot bantuie vorbele colegei lui si faptul ca interactioneaza cu foarte multe fete. nici nu stiu ce sa fac si de aia va cer ajutorul. ar trebui sa'i spun ca il plac? ar trebui sa ramanaem la fel, doar prieteni? ma simt atrasa de el, dar sunt si foarte nesigura
dau funda happy

9 răspunsuri:
| MrSoapte a răspuns:

Inainte de-a actiona in vreun fel, gandeste-te ce-ai de pierdut!
Ce se poate intampla?
Sincer... daca il placi si nu esti cu el, te consumi gandindu-te ca poate ar fi ceva frumos daca deveniti un cuplu!
Nu ai ce pierde!
Sfatul meu este sa incerci!

| PŞtefaniaP a răspuns:

Pai, poate acea colega e invidioasa pe tine. te-ai gandit la asta? Si de aceea scoate vorbele astea pentru ca stie ca ai un punct slab si e clar ca vei renunta la el.

Eu spun sa ramai cu el, deoarece daca tu il placi si el te place de ce sa nu fi-ti impreuna.Nu te lasa influentata de colega ta si de alte persoane.

Bafta! Sarbatori fericite puppy dog eyes

| black1white explică (pentru PŞtefaniaP):

Am foarte multa incredere in prietena mea, si ea in mine. sunt sigura ca nu ma minte...

| PŞtefaniaP a răspuns (pentru black1white):

Pai. atunci vorbeste cu el. si spune-i. ceea ce ti-au spus prietena ta iar daca el nu vrea sa iti spuna. atunci intreaba pe o fosta iubita de al lui daca e chiar adevarat. Iti urez succes!

| PŞtefaniaP a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Ti-a scuze happy

| black1white explică (pentru PŞtefaniaP):

Mersihappy Sarbatori fericite si tie happy

Răspuns utilizator avertizat
| alexxxa100 a răspuns:

Nu ar trebui sa asculti ce spune lumea!
tu trebuie sa stii ceea ce simti cu adevarat si sa-ti dai seama din comportamentului lui ce fel de persoana este nu te lasa influentata de altcineva!
craciun fericit!
succes!

| DeMarco1380 a răspuns:

Buna probabil ca ceea ce ti-a spus prietena ta din clasa cu el ca este cum este pentru ca si ea e posibil sa-l placa dar el nu o baga in seama, iar daca iti place tipul incearca sa ai o relatie cu el nu e necesar sa te bagi direct in patul lui si inca ceva in viata invatam cum sa traim si sa iubim nu numai din perfectiune ci si din greseli, ciao