| PaulWalker1ST a întrebat:

Salut.
Prietena mea e ca vremea.
Sunt cu ea 1 saptamana,apoi, imi zice ca nu poate continua, pentru ca nu se simte pregatita pentru o relatie serioasa, am patit chestia asta de 2x intr-o luna.
I-ar putea place de altcineva sau ar putea fi altceva?
Cum as putea sa o ajut sa se decida mai repede, sau ce ar trebui sa fac sa mearga totul bine?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai trebuie sa se coaca, vezi-ti de treaba o vreme si mai incearc-o peste 1/2-1 an.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Doar te caleste psihic, intreab-o daca mama ei i-a facut tot asa tatalui ei, si daca mai sta tatal cu ele?

| ywar a răspuns:

E necoapta si plina de fite si rahat in cap! Las-o dracului si fa-o sa se gandeasca mai mult la ea, poate se autosatisface cu nuiaua lui Mos Nicolae!

| ParisulTau a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu ea, sa-i spui exact ce simti si ce doresti de la relatie. Daca si ea simte la fel continua, daca zice ca nu stie si etc, eu zic sa treci peste. Are balta peste!

| PaulWalker1ST explică:

Multumesc pentru raspunsuri

| Mikysor17 a răspuns:

Asa i-am facut si eu fostului meu peieten si dupa o jumatate de an m-am intors la el big grin e clar ca nustie ce vrea ori da ii place de alcfineva si are de ales. Nu stiu ce sa zic spune-i daca mai vrea sau nu sa fie cu tine fara pauze si alte prostii copilarestii. daca nu laso.o sa isi dea seama prea tarziu cand o sa ii vina mintea la cap.

| Cantoru a răspuns:

Eu zic să te informezi mai bine şi să îi explici mai bine ce înseamnă o relaţie. Poate nu ştie. Dacă nu vrea să înţeleagă, mai bine o laşi baltă.