| Anonim3582 a întrebat:

Salut, sambata trecuta(19 august) impreuna cu prietena mea ne-am decis sa ne jucam putin. Inainte de a introduce degetul in vagin, mi-am atins penisul foarte putin(pe varf), posibil sa fi avut lichidul pre-ejaculator dar era deja uscat, penisul era complet uscat. Iar cand am ajuns la orgasm si am ajuns la ejaculare, ea fiind dezbracata de chiloti, nu suntem siguri, dar credem ca sarit sperma pe chiloti, in interior pe partea ce acopera vulva. Pata am observat-o dupa ce s-am imbracat si am mai mers putin, nu-mi era cunoscuta pata, era o pata alba, mai credem ca au fost si eliminari ale vaginului. Deci vrem sa stim daca exista riscul de a ramane insarcinata, sunt speriat pentru ca nu-mi doresc un copil neplanificat de pe acum. Rog sa-mi raspundeti serios fara glume prostesti. Multumesc

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu exista niciun fel de risc de sarcina, o sarcina nu se produce introducind un deget in vagin, trebuie bagat tot penisul in vaginul ei si cu ejaculare in ea ca sperma in contact cu aerul degetul chilotii ei ai tai moare, devine inactiva, sperma fecundeaza ovulul doar in vagin si atunci ia nastere o sarcina cand fata /femeia este la ovulatie altfel nu, ce varste aveti?

| Violleta2022 a răspuns:

Mai copilasi, nu va mai jucati cu mainile murdare pe organele sexuale, ca va infectati, iar sarcini cu degetele nu aveti cum sa produceti nimanui.

| ywar a răspuns:

Pare ca ai terminat la punct fix. Si vaginul - cand femeia este foarte excitata - are o secretie alba.

| Anonim3582 explică (pentru ywar):

Este nevoie sa fiu ingrijorat daca i-am introdus degetul in vagin?

| FindMyName a răspuns (pentru Anonim3582):

Nu, nu ar trebui să fi îngrijorat. Dar părerea mea, în vagin nu se baga orice apuci. Am mai văzut eu aici pe TPU cineva a scris ca și a băgat un marker laughing
Asa puteți răni pereții sau sa aibă sângerări dacă ați rănit ceva pe interior.
Doar penisul ar trebui sa aibă contact cu vaginul, nu altceva.

| S8N a răspuns:

Nu exista sanse, stai relaxat.

| FindMyName a răspuns:

Bun, ai scris tu mai sus așa:
,, Inainte de a introduce degetul in vagin, mi-am atins penisul foarte putin(pe varf), posibil sa fi avut lichidul pre-ejaculator dar era deja uscat, penisul era complet uscat. "

Aici e bine, prin contactul ăsta sexual nu poate rămâne deoarece odată ce sperma este uscata, și spermatozoizii sunt morți. Indiferent de o umezești înapoi, nu reinviu hormonii, nu poate rămâne!

Dar cu chiloții cum ai scris tu...și sperma era pe chiloți și nu uscata, posibil sa aibă șanse. Nu știu aici sigur, totuși ar putea face un test de sarcină după 21 de zile după contactul sexual sa vadă mai bine.

| Anonim3582 explică (pentru FindMyName):

Tin sa mentionez ca inainte de a introduce degetul, l-am spalat cu putina apa si dupa l-am dezinfectat, iar mai apoi am sters degetul bine bine de maiou. La faza cu chilotii nu suntem siguri daca a fost sperma, tindem sa credem ca sunt eliminarile ale vaginului, ea mi-a zis ca dupa masturbare mai avea astfel de pete, dar totusi suntem ingrijorati.