| Eric1324 a întrebat:

Salut sunt baiat si am 12 ani si imi place de o fata din clasa mea cu care m-am certat putin in ultima vreme si nu stiu cum sa fac sa o cuceresc (ea da niste semne cum ca m-ar place) sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| MaybeJustMe a răspuns:

Daca ai putea sa precizezi motivele asa-ziselor "certuri", si ce semne iti arata aceasta fata, ar fi mai de ajutor pentru raspuns. (In proportie de 50%)
In orice caz, da, ai putea sa ii dai un trandafir, dar sa fii sigur ca este unul ingrijit, si sa iti ceri scuze pentru cuvintele rele pe care probabil le-ai spus.
Dupa ce observi cum se comporta, tine de tine daca sa ii zici pe moment sau in alta zi ceea ce simti.

Bafta!

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invit-o la o bere la crasma de langa piata

| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti in fata ei cu un fir de trandafir imbobocit si i-o dai intr-un moment cand esti sigur ca nu veti fi deranjati. O porti invita la o scurta plimbare fara sa fii nevoit sa-i spui nimic despre sentimentele tale. Succes.

| R0R0 a răspuns:

Arata-i ca ii placi. Cere-i scuze daca se mai intampla sa va certati, tachineaz-o usor.