| Lilia2621 a întrebat:

Sunt cea mai fericita fiinta de pe pamint! Am 15 ani jumate, si eri am fost la prima mea intilnire adevarata! M-am sarutat pentru prima data in veata cu el, ei bine m-am mai sarutat cu un baiat pina acum insa eu nu consider acela un sarut adevarat, deoarece cred ca nu am facut fata! Insa eri in sfirsit m-am sarutat, m-am simtit atit de bine cu el, nu mi-am inchipuit ca asa de bine va fi! Imi era frica ca nu vom avea despre ce vorbi, ca voi tremura, ca nu ma voi putea saruta, insa totul a mers asa de bine. NU m-am simtit niciodata asa de libera cu un baiat, asa de bine! Primul sarut nu a fost ideal, insa ultimul a fost! Neam sarutat de vreo 10 ori, am stat cu el 3 ore, asa de repede au trecut, nici nu am simtit! Acum nu pot sa ma gindesc la nimic altceva decit la sarutul lui! Nui pot uita buzale dulci, numi amintesc nici cum arata la fata foarte binebig grin! Acum parca imi lipseste, il vreau linga mine! Acum prca sunt in nori, parca nu sunt eu, sunt emotionata, fericita! E vorba sa ne intalnim din nou joi, insa mi-e frica ca nu ma va suna, ca nu ne vom mai vedea! nu vreau sal pierd, vreau sa ne intalnim mult mult timp! Nustiu ce sa fac! dar as vrea sa va intreb, voi dupa primul sarut tot va simteati fericiti, cu capul in nori? Parca eu doresc sa ma sarut cu el la fiecare secunda, nu am rabdare sa ma intilnesc cu el si sal sarut din nou, tocmai buzele mi s-au uscat! Numai nu-mi ziceti ca sunt nebuna!big grin Dar acum as vrea sa imi scrieti si voi istoria primului sarut si reactia dupa! fundita la cea mai frumoasa poveste

Răspuns Câştigător
| kidu_6779 a răspuns:

Hmm, primul sarut a fost aproximativ pe la 16 ani...insa primul sarut cu baiatul pe care il iubesc enorm a fost cea mai superba experienta din viata mea...
Eram undeva pe dig...priveam cum valurile se sparg in stavilopozi.
Il priveam usor speriata iar privirea lui parca imi descoperea fiecare fior.Parca ma pierdeam usor in stransoarea bratelor lui.
Dupa ceva vreme, cand ne aminteam de primele intalniri...parea ca si cum totul s-a intamplat ieri; fiorul e acelasi, poate chiar mai intens decat la inceput!
E normal sa te simti cu capul in nori, eu si acum sunt asa.
Il iubesc mai mult ca oricand si sper sa ai parte de acelasi lucru!
Craciun fericit!kiss

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Felicitari! Se pare ca ai pasit cu dreptul in "noua ta viata". Ai reusit sa descrii foarte bine ce ai simtit, poate vor invata si alte fete de la tine.Istoria primului sarut, nu are nimic deosebit in sine, numai noi suntem deosebiti, traim asta cu diferite intensitati.

| Elena1234456 a răspuns:

Ma bucur pentru tine :*. Eu inca nu am avut o prima intalnire sau prim sarut, sunt foarte pretentioasa sad.

| thereforyou a răspuns:

Aww, mi-e frica de ce raspunsuri plictisitoare vor urma

| BlancaFantasma a răspuns:

Bine macar ca esti tu fericitasad cu povestea ta ma faci sa zambeschappy bafta in continuare.

| cristi202 a răspuns:

Eh, amintiri din copilariehappy. E ceva f normal sa fii cu capul in nori dupa primul sarut. La toti ni s-a intimplat asa. Problema e sa nu ramii doar la sarut. O relatie e mult mai mult decit un simplu sarut, oricit de frumos ar fi el. Daca vrei sa il pastrezi linga tine, trebuie sa ai grija sa fii o persoana sincera cu el, de incredere, sa nu il minti sau sa profiti de pe urma lui, sa ai grija de nevoile lui, sa il asculti, sa..., sa... Orice relatie, ca sa fie reusita, are nevoie si de responsabilitate din partea celor doi. Asa ca, revino cu picoarele pe pamint si vezi ce poti face ca sa construiesti o relatie frumoasa cu cel pe care il iubesti. Altfel, risti sa ramii doar cu amintirea saruturilor si cu dezamagirea unei despartiri.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Alina, nu esti nebuna stai linistita, esti doar indragostita si fiind si primul tau prieten e absolut normal sa fii entuziasmata.happy
Nu te mai gandi ca daca nu o sa te sune sau altceva, gandeste pozitiv orice ar fi. Daca te suna f bine iar daca nu a fost o experienta frumoasa pentru amandoi din care ai avut de invatat dei csi de castigat si atat, iti vezi de viata, scoala, prieteni si poate alt prieten. Oricum ai timp destul pentru iubiti, ai doar 15 ani.

Hmmm, primul meu sarut a fost la 16 ani si a fost foarte frumos, am avut foarte multe emotii.

PS:Eu cred ca te va suna si va fi totul bine.

| Douapunccteunics a răspuns:

Buzele ti sau uscat de la saruturilaughingaa.si numai 10 saruturi in 3 ore:O?

| Thunderstruck a răspuns:

Sunt foarte foarte foarte multi aici care nu sau sarutat vreodata x_x straight face. Pai la mine nu a fost cine stie ce, stiam ca odata si odata o sa se intample.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai primul a fost unul simplu la sticluta ca de copii mici al 2 lea a fost cu limbalaughing si nu'mi prea placea baiatul deci nu am simtit nimic special, chiar am scuipat de vreo 3 ori dupalaughing), acum astept cu nerabdare sa sarut un baiat de care-mi palce daca se iveste ocaziabig grin

| bobo_1088 a răspuns:

Ce frumos...:X
nici eu nu am avut niciun prieten si nici nu am avut parte de primul sarut sad desi am 15 ani si 8 luni

plac un baiat de 3 luni. dar asta e...crying
sunt sigura ca nu ma place si in plus e si mai mare crying

sper ca si la mine sa fie foarte special :X

| DenDi a răspuns:

rolling on the floorPrimul meu sarut a fost la gradinita.Imi placea de un baiat si mie si colegei mele.Si odata cand a plecat educatoarea el m-a sarutat repede.Iti dai seama ca nu am simtit nimic atunci ca eram mica dar primul sarut adevarat a fost anul la 12 ani. M-am simtit in al 9 cer asa ca e ceva normal fiind si primul sarut.

| Anonim_5618 a răspuns:

La mine nu a fost asa special... parca era ceva normal, pe care il faceam in fiecare zilaughing