| Cumvreu a întrebat:

Salut, sunt gay insa nu pot accepta ideea asta,
As dori sa dispar, sa ma scufund in pamint. Ce sa fac? sa pot sa m-a schimb
viata sexuala, in sufletul meu este o lupta continua. Va rog sa nu ocoliti intrebarea mea si sa o luati in serios daca se poate iar daca mai sunt persoane in situatia mea sau care au trecut prin asa ceva va rog pe toti sa ma ajutati cu un sfat deoarece nu am cu cine sa vorbesc despre problema mea. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Ai cu cine dar nu vrei, ti-e rusine. Ideea e ca nici n-o sa-ti vina sa crezi cum peste cativa ani n-o sa te recunosti pentru ca fiecare individ se schimba. Ce iti place azi, maine s-ar putea sa nu-ti mai placa. Fiecare a avut macar o data in viata ideea sa se "scufunde in pamant" dar odata cu trecerea timpului nu a mai fost cazul si a vazut ca, uitandu-se in urma, era doar un gand aiurea cu care persoana noua ce a devenit nu mai rezoneaza. Ai rabdare cu tine, acorda-ti mereu alta sansa, vad ca vrei cu adevarat sa te schimbi si am convingerea ca vei reusi. Nu mai fi atat de nerabdator pentru ca lucrurile au nevoie de timp. O persoana care ti-ar putea oferi un ajutor in plus si care sa te inteleaga fara sa te judece ar fi un psiholog.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu ai sex cu o fata, nu vei stii daca esti sau nu gay!
Eu spun sa mai cresti, sa ai rabdare sa incerci sexul cu o fata/femeie ...si dupa aceea, sa-ti revizuiesti orietnarea sexuala!

| SG1995 a răspuns:

Cand vine vorba de sex nu poti doua lucruri: Sa refulezi dorinta sexuala, sau sa o accepti, dar sa o schimbi nu prea poti.

| Cumvreu explică (pentru SG1995):

Eu fac tot ce put sa o schimb

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Stai calm! sunt altii care chiar nu se ascund, se machiaza si iai fac sprancenele mai bine ca mine! Fac bot in poze si isi pun poze cu partenerul cand isi tin mainile pe fund! Nu e o rusine! comporta te normal si cauta ti jumatatea! O zi buna

| SG1995 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Aia care se macheaza sunt trans, sau metrosexuali.

| FaustStw a răspuns:

Lasa depresiile si incepe sa explorezi lumea.Nu esti nici primul si nici ultimul in situatia asta si trebuie sa o accepti ca atare. Poti incepe sa explorezi cultura lgbt si internetul iti e mereu alaturi.Eu iti recomand sa citesti tot ce poti de pe darkq si vice unde se posteaza experiente de viata si chestii interesante happy.Cat despre viata sexuala, o sa vina la timpul ei si cel mai bine e sa nu te grabesti in a lua decizii pe care sa le regreti mai tarziu. Bft!
Ps. Sunt si filme foarte bunetonguerayers for Bobby, Shelter...(te las pe tine sa descoperi mai multe)

| Cumvreu explică (pentru FaustStw):

Cum a-mi poți spune sa acept nu vreau sa acept eu știu ca nu ie bine ceia ce fac și vreau sa m-a schimb

| FaustStw a răspuns (pentru Cumvreu):

Variantele sunt simple:
1.incerci o relatie cu o femeie si o sa fii nemultumit toata viata;
2.traiesti singur si o sa fii nemultumit toata viata;
3.accepti ceea ce esti si iti cauti fericirea.
In opinia mea omul are o singura datorie: sa nu fie prost.Respecata-ti datoria de om si documenteaza-te desprea ceea ce se intampla. Tot ce am explicat mai sus este din experienta mea personala pentru ca foarte multi trecem prin perioada in care esti si tu. Crede-ma ca este foarte bine ceea ce faci(faptul ca ai intebari si cauti raspunsuri) si nu trebuie sa asculti toate aberatiile cu pacate si iad, pentru ca nimeni nu s-a intors vreodata sa ne spuna ce e dincolo big grin.

| Cumvreu explică (pentru FaustStw):

Nu vreau sa acept de niciun fel sa fiu cum sunt acum vreau sa am o familie copii

| Cumvreu explică (pentru FaustStw):

Mulțumesc mult pentru sfat ai mare dreptate