| MistikkGirl a întrebat:

Salut,sunt impreuna cu un biatat de 9 luni.Eu 17 el 18.Il iubesc,ma iubeste,dar cand vine vorba ~cine suna primul sau isi aduce aminte primul de persoana iubita~ atunci eu trebuie sa fac primul pas si se intimpla foarte des lucrul acesta! Deci pentru mine e important cand ma suna o data pe zi macar,sa isi aduca aminte de mine,dar poate ca e ocupat cu alte chestiuni si imi spune des asta, il inteleg, dar nu poate sa gaseasca 5 minute sa ma sune in zi si din cauza asta ne certam des. Cand vine vorba de cearta nu isi da seama la vorbe,uneori imi zice lucruri urite si ma jigneste! Mi-a dovedit de nenumarate ori ca ma iubeste si il cred, dar sunt unele momente cand pling foarte mult ( fiind o fire sensibila).
Deci anul nou l-am facut impreuna in disco si eu trebuia sa plec la niste prietene, el era putin beat si l-am rugat sa plece acasa si el nu vroia.Eu am plecat si nu am vb doua zile cu el,si ultima seara imi scrie niste lucruri oribile "nu scrii nimic,ai orgoliu,esti mindra,eu ce sa umblu dupa tine ca cainele "cuvinte de genul si mai oribile, l-am sunat de nenumarate ori, nu vrea sa-mi raspunda. Spuneti-mi ce sa fac!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-l mai suna.
Exprimarea si comportamentul lui demonstreaza un orgoliu nemasurat.
El considera ca o relatie este un concurs in care cineva castiga si altcineva trebuie sa piarda,iar el nu vrea sa piarda niciodata,iar asta e rau!
E o dovada de curata imaturitate,in dragoste oferi fara sa astepti vreo rasplata si,din cate vad,aici tu oferi si el si jigneste pe deasupra!
Este un dicton care spune ca baiatul pentru care plangi nu merita lacrimile tale,pentru ca daca le-ar merita ar face totul ca sa nu ai vreun motiv sa plangi! Fericirea ta ar trebui sa fie mult mai importanta pentru el,decat propria lui persoana!
Ceea ce,in cazul vostru nu se intampla!
Cred,draga mea,ca ar trebui sa te iubesti si sa te respecti mai mult, sa oferi linistita si din tot sufletul doar acolo unde vezi ca ceea ce oferi este apreciat si pretuit, nu unui orgolios nerecunoscator...
Nu-l suna.
Si daca o face, cere-i sa-si masoare cuvintele, discuta cu cea pe care se presupune c-o poarta in suflet, nu?

| Dariusuu a răspuns:

Eu spun să-i da-i pace o vreme, dacă chiar te iubeşte te va căuta el din clipă în clipă.

Lasă să treacă puţin timpul, să vezi cum i se va face dor de tine.
Dacă nu te caută nici peste câteva zile, atunci e timpul să-i da-i pace.
Dă şansa altui băiat să te facă fericită.

Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam imatur tipul. Si orgolios, desigur. Cred ca din orgoliu le face.
Sau poate ca il sufoci tu fara sa iti dai seama. Nu-l mai suna o vreme si vezi cum face, poate isi dorea sa aiba initiativa dar nu are loc de tine. Zic si eu. Lasa-l in pace o vreme.

| IreneMay a răspuns:

Am o relatie de 1 an de 7 luni, prietenul meu daca nu se duce la munca, se joaca aproape toata ziua, de cele mai multe ori nu ma suna pentru ca ne certam la fiecare apel.In fine, important e ca daca vede ca nu dau nici un semn de viata toata ziua ma suna el sa vada ce mai fac sau daca am patit ceva.
Daca voi vorbiti toata ziua si dupa va certati cine pe cine sa sune atunci e o problema.Nu vorbi cu el o zi intreaba, pana seara, daca nu te suna pana atunci suna-l tu, fara sa va certati.Vezi ce zice, daca te deranjeaza ceva din ce spune atunci nu-l mai suna/nu-i mai da mesaje cateva zile daca nici atunci nu te suna, atunci (fiind o fire sensibila) e perioada in care trebuie sa-l lasi liber si sa-l uiti.

| Criss_Crisu_1997 a răspuns:

Urasc asta.Cred ca e din cauza ca a fost o relatie prea lunga.Am observat ca la inceput totul e roz dupa maxim 2 luni baietii incep sa schimbe incet incet si nu le mai pasa de ceea ce crezi despre ei atata timp cat esti a lor.Cred ca asteapta sa iti ceri scuze.Asa sunt toti se asteapta intotdeauna sa ai dreptate. Vrea sa arate ca ei sunt superiori.Eu zic sa nu il mai suni sa vezi daca el te suna. Daca nu inseamna ca lui nu-i pasa si tu suferi degeaba.Recunosc si eu sufar aiurea, dar mi-e greu sa schimb asta.Stiu cum e sa fii sensibila, dar priveste partea plina a paharului cand suferi devii mai puternica si ar trebui sa inveti din experiente de genul asta.