| Alexandrul43 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 si imi place de o fata de la mine din clasa. Ea cred ca stie deja asta, deoarece i-am cerut sfaturi celei mai bune prietene ai ei si cred ca a vazut. Totodata cred ca si ea ma place pentru ca in timpul orelor o vad cum imi arunca priviri si cand intorc capul spre ea, ba se face ca se uita la altceva, ba intoarce rapid capul si cand rade se uita la mine si la fel, cand vede ca ma uit la ea intoarce capul. Seara cand ne intoarcem de la liceu o duc acasa si pe drum, cateodata vorbim, cateodata nu(cred ca din cauza timiditatii) dar ce imi pune un semn de intrebare e faptul ca mereu vad un chat head la ea pe telefon cu un baiat din alta clasa pe care il cunosc, si pe langa asta isi mai trimit si inimioare.Sa mai incerc sa ii zic cum sta treaba sau vi se pare evident? Astept sfaturi. Mersi!

5 răspunsuri:
| elninoema a răspuns:

Da. spune-i ca tu o vezi mai mult decât o simplă colega si ca ți-ar face plăcere să ieșiți la un ceai cafea! fetei si numarul trimite meme.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este, sa actionezi rapid, inainte ca celalalt baiat sa ti-o ia! Spun-i chiar azi ce simti si cat iti place de ea, intreband-o totodata, daca vrea sa fie prietena ta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sunteti colegi si va cunoasteti foarte bine, te sfatuiesc sa o intrebi in mod direct pe colega ta atunci cand o conduci catre locuinta ei si sunteti doar voi doi, sa-ti spuna care sunt motivele care o indeamna sa trimita inimioare baiatului de care ai amintit. Numai daca vei proceda asa si te vei interesa ''direct de la sursa''vei reusi sa te lamuresti pe deplin si vei sti ce sa faci pe viitor. Putin curaj. Si multa bafta!

| Sofer a răspuns:

Întra în acțiune și băgate pe ea.

| christine99 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si pe Facebook si dupa un timp sa o inviti in oras in afara orelor.