| ALEXXXL19 a întrebat:

SALUT.
Sunt intr-o relatie cu o femeie mai mare ca mine, totul este frumos, ne intelegem de minune cred.
Vreau sa va spun ce cred eu si daca este asa prefer sa plec, are un copil minunat, dar stau la ea, nu m-am mutat la ea. Ea tot doarme cu copilul ei fiind singura de mult timp i-am explicat ca nu imi place sa dorm cu copilul si cu ea, doar noi doi, nu prea intelege asa ca dorm pe canapea. Astept sa inteleaga, pune pe primul loc relatia dintre ea si copil si a noastra o lasa pe locul doi, daca ii spun sa facem si noi dragoste spune ca nu are chef sau ca nu simnte nevoia. Am asteptat, daca ii spun ca vreau si eu un copil al meu spune ca ii de ajuns unul. Voi ce credeti? Nu cauta un partener si doar o aventura cu cineva mai tanar? Am 25 ani si ea 36, copilu are 8 ani, eu la asta am ajuns, ca ea nu cauta o relatie ci doar o aventura sau cauta un tata pentru copilul ei, adica nu ma place deloc si doar se foloseste de mine.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii place sustinerea financiara care oferi sau sexul salbatic

| ALEXXXL19 explică (pentru mgtow):

Care sex că făceam din săptămâna în săptămâna. Care bani că nu am un salariu mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Ti-am urmarit intrebarea ca oarecum ma regasesc, placandu-mi si mie de femei mult mai mature in trecut. Cunoscand si alte cazuri asemanatoare in care s-a ajuns inclusiv la casnicie, dar toate avand durata limitata.
Femeiile sunt in general mai mature ca barbatii de acelasi varsta, iar o femeie de 36 ani cu copil are putine interese fata de o relatie, ea vreau aventuri si suport pentru copil, probabil o apuca si criza varstei a 2-a.

| mgtow a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Atunci e paranoica

| MarianWLF a răspuns:

Nu inteleg de ce te complici cand ai putea avea relatii mult mai simple fara situatii dificile si copii, ai 25 de ani si tu te opresti la una de 36 si cu copil? Lumea e mare, femei sunt, ea nu e nici prima nici ultima, nu iti complica singur viatawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa-si puna copilul pe primul plan, ca-i copilul ei iar tu esti doar un prieten cu beneficii si atat.
Azi esti, maine cand se satura de tine te da afara.
Nu te astepta sa te puna in cui sau sa te pretuiasca, fiindca ea este femeie matura, care nu pune relatia asta pe piedestal, fiindca-i una temporara.
De ce nu-ti cauti o fata de varsta ta, fara copii si fara complicatii?

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că te vrea doar ca „tată".

| AliGab a răspuns:

La 36 de ani ai ei, pe tine te considera imatur si este clar ca nu vrea ceva serios cu tine.
Pentru o femeie cu copii este mult mai importanta relatia cu copilul decat cu un barbat, atata vreme cat barbatul nu este tatal copilului.
Cred ca te poti retrage si iti poti gasi o fata de varsta ta cu care sa ai o familie

| Mopmop a răspuns:

Sa o luam pe rand...
E putin ciudatica femeia asta daca inca ii permite copilului de 8 ani sa doarma in pat cu ea.
Cred ca doar te foloseste momentan pentru placerile ei. De cat timp sunteti impreuna?
Cred ca diferenta e prea mare de varsta, acum poate e ok insa sa zicem peste 10 ani ca deveni o problema gelozia ei...

| Dintrebare a răspuns:

In primul rand cum iti permiti sa pretinzi sa aduci in discutie faptul ca pune pe primul loc relatia pe care o are cu copilul. In al doilea rand, apreciaza ca femeia este sincera cu tine si ti-a zis foarte clar care sunt limitele ei si ce poate si ce nu poate sa iti ofere. Tu esti omul cu problema aici, nu ea. Faptul ca doarme cu copilul si ca nu vrea sa faca sex cu tine e bizar, dar astea sunt alegerile ei pana la urma. Ai anumite asteptari si ai vrea ca ea sa se schimbe pentru tine. Surpriza: nimeni nu se schimba niciodata. Ii o vrajeala asta ca oamenii se schimba. Si in special femeile: zero sanse sa o schimbi. Femeile in general cred ca le stiu pe toate oricum. Tot ce poti face e sa iti asumi cum este si cum gandeste sau sa pleci. Orice incercare sa o convingi sa faca ce vrei tu e sortita esecului. Nu mai simplu ar fi sa iti cauti o partenera care sa corespunda cu nevoile tale?

| ALEXXXL19 explică:

Cred că am pus capăt relație azi. Sunt satul de problemele ei așa că îmi văd de visat mea înainte. Dar daca mă cheamă la o partida să știți că mă duc. Glumesc. Nu îmi place caută doar o persoana langa ea am vb de un copil împreună nu vrea nu tu sex nu dormit împreună pai și eu ce sunt aici adaus comercial așa că am plecat de tot

| VladAntonio a răspuns:

O femeie inteligenta nu-și va lăsa niciodată copilul pentru un mascul, ideea e ca tu ai acceptat asta știind ca are un copil, și nu cred ca te tine cu lanțuri dacă ai vrea sa pleci!
Deci ori accepți situația ori pleci dar aceea femeie ce-l mai probabil se va gândi tot timpul prima data la copilul ei nu la tine!

| Elena1432567890875 a răspuns:

Greșit! Fii răbdător cu ea, ii trebuie timp. Cat despre copil, e normal sa l iubească, nu trebuie sa fii gelos pe copil... Poarta te și iubește l ca pe copilul tău, ai numai de câștigat. Dormi cu ei, sunt familia ta, iubește i, protejează i. Ești un norocos. Va faceți voi timp și de intimități, răbdare...