| anonim_4396 a întrebat:

sunt într-o situatie mai delicata. sunt indragostit de o domnișoară, iar ea este indragostita de mine, însa ea are prieten.

Ea este o fata foarte buna si spune ca nu poate sa il lese pe prietenul ei pentru ca ar face ceva ce pîna acum ea ura cel mai tare. Ne-am întilnit o perioda (cam o luna) pe ascuns la insistentele mele, dar nici ea nu se dadea la o parte...Acum am ajuns in situatia de care ma temeam cel mai mult, ea a spus ca e mai bine să o las, că nu poate fi cu mine indiferent de ce își doreste ea, eu nu-mi doresc acest lucru dar am spus ca ii voi respecta decizia. Eu tin foarte mult la ea si nu vreau să o fac sa sufere si mai tare...

Acum mă simt foarte prost, nu ma pot cencentra aproape de loc asupra lucrurilor pe care vreau sa le fac.

Vă rog dati sfaturi cum ar trebui sa procedez, si ce ar trebui sa fac ca sa ma simt mai bine...

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Am fost intr-o situatie similara si e groaznic sa alegi... Daca te ajuta cu ceva, mie mi-a luat 10 luni sa termin vechea relatie si sa o incep pe cea noua, dar s-a meritat. Tocmai am implinit 2, 5 ani si ne e tare bine impreuna. Deci daca te iubeste, pana la urma se va desprinde de el, daca nu inseamna ca nu a fost sa fie... Tot ce poti sa faci este sa iti vezi pe cat posibil de viata ta, dar sa ii arati ca totusi esti disponibil pentru ea si ca ai lucruri in plus fata de prietenul actual.

| d33a15 a răspuns:

Daca are prieten si ea nu renunta la el chiar daca are o simpatie pentru tine..nu prea poti sa faci nimic. poate doar sa astepti pana se schimba ceva in relatia lor si se despart.dar daca nu se intampla prea curand, nu are rost sa te mai gandesti la ea.baga-te in seama cu alte fete. vorbeste cu mai multe.si incet incet o sa o uiti.o sa gasesti ala fata asemeni ei.viata e plina de surprizewinking