| HanJart a întrebat:

2 INTREBARI sunt baiat am 16 ani sunt virgin si vreau sa va intreb, daca ma masturbez cu cateva ore inainte de actul sexual precizand iar ca sunt virgin... ma va ajuta sa nu termin asa repede? Va rog sa nu va bateti joc., ea nu este virgina... am nevoie de niste sfaturi va rog, din experienta voastra. La primul meu act sexual voi sangera in zona penisului? Mi se va rupe "ata" cum se zice? Nu cred ca ma va durea. oricum va rog. vreau sa imi ziceti cam tot ce ar trebui sa stiu pentru prima oara. FUNDA celui mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O masturbare cu ejaculare inaintea primului contact sexual nu iti fi de mare ajutor deoarece excitarea va fi atat de intensa incat ejacularea se poate produce instantaneu chiar inainte de a reusi sa incepi juisarea propriu zisa.Insa s-ar putea intampla ca sa nu-ti se "flescaiasca" de tot si dupa foarte putina vreme sa redevina apta pentru o penetrare de cateva minute. Sunt convins ca fata daca are experienta iti va coordona toate miscarile pentru a nu se termina totul intr-un fiasco total. Cat despre teama ta privind ruperea atei si eventualele dureri poti fi/sta linistit ca nimic din acest scenariu nu se va intampla.

| neutrino a răspuns:

Va exista si posibilitatea sa nu se mai scoale si sa te faci de rusine.

| HanJart explică (pentru neutrino):

M-am gandit si la asta...si am facut gen un test intr-o zi. dupa ce ma masturbez..imi revine gen dupa 15 20 min..si o pot face din nou fara treaba...se aplica si in cazu asta?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru neutrino):

Tu esti maxim de comic, dar realist laughing

| Felys a răspuns:

Nu este obligatoriu sa se rupa ata, sunt barbati carora nu li se rupe toata viata, cat priveste durata actului tau sexual e posibil sa te ajute sa prelungesti o masturbare anterioara, insa indiferent ce vei face nu uita de prezervativ