| EuAlaStrain a întrebat:

Acum am sa va povestesc cateva lucruri despre mine si despre intrebarea care am s-o scriu la final. So... hai sa incepem :

Eu sunt baiat, am 15 ani, m-am mutat in Anglia acum 2 luni, stiu engleza destul de bine si bla bla Toate fetele de pe aici spun ca sunt asa de "cute", etc. si restul`. De destept sincer cred ca sunt macar la limita normalului. Am parul destul de lungut, ochii verzi, 1.78 cm inaltime si sunt foaarte sociabil. Imi place mult sa glumesc, sa rad, sa fac lumea sa rada de/cu mine. Am inceput scoala aici acum 2 saptamana. Mi-am facut cam 100 de prieteni in scoala deja, fete si baieti si deja la unele obiecte (mate) nu mai au profesorii de unde sa-mi dea sa lucrez. Aici scoala nu e ca in romania, so, sa nu intelegeti gresit, aici la fiecare ora se schimba profesorii si colegii, ma rog nu toti colegii, dar in mare parte la fiecare ora sunt alti colegi. Aici toti colegii de la toate orele m-au salutat, s-au purtat frumos cu mine, baietii se bateau care sa stea cu mine in banca, fetele (cateva) m-a tot pun sa merg cu ele, ma tin de mana, fac poze cu mine si etc. Faza e ca este o singura fata din toate care, nu m-a salutat si nici nu mi-a pus intrebari stupide ca restul`. Dar de fiecare data in prima saptamana. cand m-a vazut se uita la mine si imi zambea dragut doar. Eu m-a uitam dar fiind (nu exagerez deloc ) EXTREM de timid, pur si simplu ma sperii de fetele pe care le plac, nu am avut curaj sa vb cu ea. Mie a inceput sa-mi placa mult de ea, pentru. ca eu pun ftttt mult suflet cand plac o fata. Nu imi pasa absolut deloc de sex alte c4caturi, vreau doar sa am o fata la care sa tin si sa o..."iubesc". In ultimul timp, de cand mi-am dat seama ca o plac am inceput sa ma uit la ea, am facut-o si sa rada, (desigur, fara sa vb-esc direct cu ea ) ma uit insistent, ea se uita si ea, imi mai zambeste dar mai rar.

Acum intrebarea : Ce sa fac? Ma inteleg destul de bine cu 2 dintre prietenele ei cele mai bune. Si i-am zis l-a una sa o intrebe daca ma place dar parerea mea despre asta = FAIL. So va rog ajutati-ma si ziceti-mi si mie ce sa fac, va rog. O sa dau si funda daca vreti. Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| EuAlaStrain explică:

Andrei_victor333@yahoo.com

| CiciFagaras a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu ea.Asa eram eu cu vecinul meu.Si el am placea. Pana cand intr-o zi a venit si a vorbit cu mine.Ma intrebat cum ma cheama si eu la fel. Apoi din doi necunoscuti am devenit doi amici buni.Am inceput sa ne salutam sa stam impreuna chiar ne mai jucam cu fratele si cu sora lui.Asa ca fa-ti curaj nu fi timid.Dar nu ii spune ca o placi.Deuarece daca ii spui asta la o fata pe care abia ai cunoscut-o o sa te cam evite.Incearca sa te aproprii de ea inainte sa ii dezvalui secretul. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca ai nelamuriri uite adresa mea de messenger: cici _love_you@yahoo.ro.

| CiciFagaras a răspuns:

Hei poti sa-mi dai messu tau?

| bagolyiris a răspuns:

Baga-te in seama cu ea, invit-o undeva in oras...
fi tu insuti
si daca zici ca iti zambeste cu siguranta si ea este atrasa de tine
doar ca este timida! asteapta ca tu sa faci primul pas
ce mai astepti?

| 0000000000000000000000 a răspuns:

Incearca sa ii zici ce simti.si vezi ce iti zicebig grin