| EuAlaStrain a întrebat:

Acum am sa va povestesc cateva lucruri despre mine si despre intrebarea care am s-o scriu la final. So... hai sa incepem :

Eu sunt baiat, am 15 ani, m-am mutat in Anglia acum 2 luni, stiu engleza destul de bine si bla bla Toate fetele de pe aici spun ca sunt asa de "cute", etc. si restul`. De destept sincer cred ca sunt macar la limita normalului. Am parul destul de lungut, ochii verzi, 1.78 cm inaltime si sunt foaarte sociabil. Imi place mult sa glumesc, sa rad, sa fac lumea sa rada de/cu mine. Am inceput scoala aici acum 2 saptamana. Mi-am facut cam 100 de prieteni in scoala deja, fete si baieti si deja la unele obiecte (mate) nu mai au profesorii de unde sa-mi dea sa lucrez. Aici scoala nu e ca in romania, so, sa nu intelegeti gresit, aici la fiecare ora se schimba profesorii si colegii, ma rog nu toti colegii, dar in mare parte la fiecare ora sunt alti colegi. Aici toti colegii de la toate orele m-au salutat, s-au purtat frumos cu mine, baietii se bateau care sa stea cu mine in banca, fetele (cateva) m-a tot pun sa merg cu ele, ma tin de mana, fac poze cu mine si etc. Faza e ca este o singura fata din toate care, nu m-a salutat si nici nu mi-a pus intrebari stupide ca restul`. Dar de fiecare data in prima saptamana. cand m-a vazut se uita la mine si imi zambea dragut doar. Eu m-a uitam dar fiind (nu exagerez deloc ) EXTREM de timid, pur si simplu ma sperii de fetele pe care le plac, nu am avut curaj sa vb cu ea. Mie a inceput sa-mi placa mult de ea, pentru. ca eu pun ftttt mult suflet cand plac o fata. Nu imi pasa absolut deloc de sex alte c4caturi, vreau doar sa am o fata la care sa tin si sa o..."iubesc". In ultimul timp, de cand mi-am dat seama ca o plac am inceput sa ma uit la ea, am facut-o si sa rada, (desigur, fara sa vb-esc direct cu ea ) ma uit insistent, ea se uita si ea, imi mai zambeste dar mai rar.

Acum intrebarea : Ce sa fac? Ma inteleg destul de bine cu 2 dintre prietenele ei cele mai bune. Si i-am zis l-a una sa o intrebe daca ma place dar parerea mea despre asta = FAIL. So va rog ajutati-ma si ziceti-mi si mie ce sa fac, va rog. O sa dau si funda daca vreti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Omg deci te rog eu nu fa greseala sa ajungi la ea prin altii.am pierdut toti baietii care imi placeau pentru ca imi puneam prietenii sa afle daca ma place, si apoi se iscau probleme ca de exemplu sa ii spuna ca il plac, apoi sa il streseze cu mine pana incepea sa ma urasca chiar.si oricum de la altii nu poti afla niciodata adevarul, mereu vei avea dubii cine minte si cine zice adevarul.eu zic sa ii spui ca o placi pentru ca e un lucru extrem de normal sa placi pe cineva,orice persoana din lume place pe cineva,diferenta e ca foarteee putine au curajul de a spune asta,din nu stiu ce moive pentru ca pana la urma e ceva normal oamenilor.mie cand imi spune unu ca ma place,indiferent ca il plac sau nu,vorbesc frumos cu el,nu mi se pare nimic iesit din comun,nu ma schimb,e totul in regula,ce e mare lucru. daca il plac atunci super, iasa ceva, dar daca nu il plac ii spun frumos ca nu e genul meu sau ca nu sunt pregatita si continuam la fel.deci spune-i,nu ai incotro,tu esti baiatul, tu o faci, ar fi si culmea sa vina ea la tine.nu vezi ca ea asta asteapta? sa mergi la ea.ce mai astepti, fi barbatlaughing si tine minte.e ceva NORMALLLL.nu o sa reactioneze urat, ba chiar va fi fericita simtind ca o place cineva.

2 răspunsuri:
| didiutsa a răspuns:

Pai draga.Sunt fata.laughing si eu daca mas uita la un baiat cum se uita ea la tine. as astepta sa ma bage in seama si sa-mi zica ceva.So.Bagao in seama. fa tu primul pas.( esti baiat ) si o sa vezi k intre timp o sa va placeti reciproc poate si o relatie frumoasalove struck So.Lasa frate timiditatea ca nu tine in ziua de azi happy Mult succes si ai grija ce vorbesti cu ea. ia-o cu lucruri simple la inceput si o sa deveniti pentru inceput buni prieteni :*

| Arghx3 a răspuns:

Simona90 are foarte mare dreptate. Nu ajunge la ea prin altii, pentru ca esti total gresit. Unii mint pentru ca poate o plac ei si zic ceva gen " ma, daca il place pe el?! mai bine nu.i zic ". Stii puppy dog eyes si eu as zice sa te ducii la ea si sa i.o spui :d Eu urasc cand baietii nu au "tupeul" sa spuna ce simt. Chestiia asta e pentru fete rolling on the floor! Plus ca, daca iti e frica de reactie, trebuie sa te gandesti ca noua, fetelor, chiar ne place sa simtim ca suntem placute si iubite de un anumit baiat. Sper ca te.am ajutatbatting eyelashes!