| EuAlaStrain a întrebat:

Acum am sa va povestesc cateva lucruri despre mine si despre intrebarea care am s-o scriu la final. So... hai sa incepem :

Eu sunt baiat, am 15 ani, m-am mutat in Anglia acum 2 luni, stiu engleza destul de bine si bla bla Toate fetele de pe aici spun ca sunt asa de "cute", etc. si restul`. De destept sincer cred ca sunt macar la limita normalului. Am parul destul de lungut, ochii verzi, 1.78 cm inaltime si sunt foaarte sociabil. Imi place mult sa glumesc, sa rad, sa fac lumea sa rada de/cu mine. Am inceput scoala aici acum 2 saptamana. Mi-am facut cam 100 de prieteni in scoala deja, fete si baieti si deja la unele obiecte (mate) nu mai au profesorii de unde sa-mi dea sa lucrez. Aici scoala nu e ca in romania, so, sa nu intelegeti gresit, aici la fiecare ora se schimba profesorii si colegii, ma rog nu toti colegii, dar in mare parte la fiecare ora sunt alti colegi. Aici toti colegii de la toate orele m-au salutat, s-au purtat frumos cu mine, baietii se bateau care sa stea cu mine in banca, fetele (cateva) m-a tot pun sa merg cu ele, ma tin de mana, fac poze cu mine si etc. Faza e ca este o singura fata din toate care, nu m-a salutat si nici nu mi-a pus intrebari stupide ca restul`. Dar de fiecare data in prima saptamana. cand m-a vazut se uita la mine si imi zambea dragut doar. Eu m-a uitam dar fiind (nu exagerez deloc ) EXTREM de timid, pur si simplu ma sperii de fetele pe care le plac, nu am avut curaj sa vb cu ea. Mie a inceput sa-mi placa mult de ea, pentru. ca eu pun ftttt mult suflet cand plac o fata. Nu imi pasa absolut deloc de sex alte c4caturi, vreau doar sa am o fata la care sa tin si sa o..."iubesc". In ultimul timp, de cand mi-am dat seama ca o plac am inceput sa ma uit la ea, am facut-o si sa rada, (desigur, fara sa vb-esc direct cu ea ) ma uit insistent, ea se uita si ea, imi mai zambeste dar mai rar.

Acum intrebarea : Ce sa fac? Ma inteleg destul de bine cu 2 dintre prietenele ei cele mai bune. Si i-am zis l-a una sa o intrebe daca ma place dar parerea mea despre asta = FAIL. So va rog ajutati-ma si ziceti-mi si mie ce sa fac, va rog. O sa dau si funda daca vreti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Myst3ry a răspuns:

Vai tare dragut...Sincer e evident ca o placi si te place. Vorbeste cu ea lasa timiditatea putin la o parte, fa asta pentru tine si pentru ea. Intra in vorba cu ea la o ora sau aseaza'te cu ea in banca, ar fi mai usor sa vorbesti cu ea. si spune-i ca ti-ar placea sa iesiti la o plimbare numai voi doi. de acolo lucrurile vor merge muult mai bine. Dar fara timiditate big grinbig grin

3 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Um...you go and talk to her?! raised eyebrows
Baftawinking

| irina_5692 a răspuns:

Of baiate este mai mult decat evident aceea fata te place mult dar defectul este ca amandoi sunteti timizi! DEci tu findca esti baiat trebuie sa faci primul pas intra in vorba cu ea si propune-i sa va intalniti la o cafea etc. Iar atunci fa-ti curaj si intreab-o daca vrea sa fie prietena ta mult norocwinking

| Anabele a răspuns:

De ce nu icerci sa vorbesti cu ea, sai acorzi un ajutor sau pur si simplu sa o intrebi cum se simte sau ce face deseara. Mergi cu ea la biblioteka sau undeva unde merge si ea. Daruieshte-i flori, e foarte placut pentru o fata sa primeasca flori.Intra in cercul ei de interese. sper sa mearga.Succes. happywinking