| vampir004 a întrebat:

Salut TPU,acum cateva zile am vazut o fata si imi place de ea,este noua si nu stiu ce sa fac casa ma bag si eu in seama cu ea dar eu nu prea ies pe afara dar mereu o vedeam pe geam,stiu ca e o situatie mai aiurea dar vreau sa vorbesc macar o data cu ea dar sunt destul de timid si vreau macar o solutie casa ma scot din aceasta stare,incet incet am inceput sa scap de starea asta dar vreau mai multe sugestii sa fiu mai altfel nu vreau sa ma bag in seama cu oricine dar vreau macar sa imi spune-ti cum pot sa vorbesc cu ea,as putea ca am pe o prietena de a ei dar as vrea sa vorbesc eu personal cu ea nu prin alte prietenii sau nu stiu ce, va rog ajutati-maa!winking

2 răspunsuri:
| NoBodyByMe a răspuns:

Sunt fata si crede.ma ca daca ai iesi in calea ei azi, maine, si doar o privesti ii vei atrage atentia si dupa un timp, poti s.o opresti sa.i spui buna..sau s.o intrebi cat e ceasul, sa fie ceva de genul "scuza.ma,sti cumva unde e strada asta? am vazut ca treci des pe aici...si ma intrebam daca ma poti ajuta.(ea o sa zica bla bla bla) Apropo eu sunt volt96, tu esti?" Din intrebarea ta reiese ca esti un tip ok si presupun ca si fata e la fel de cuminte deci o chestie ca asta o va cuceri. Multa bafta!

| DjAbstraktw a răspuns:

In primul rand scrie corect in al doilea nu fi fatalau daca iti place de ia, ia-ti inima in dinti si du-te la ia, invit-o la o intalnire la un suc ceva.
Daca stai asa poate se conbina cu unu si ramai cu gandu.
Bafta! happy